Ekonomi ve Enerji Bakan Atun, "Kıbrıs Türk Halkı dimdik ayakta durmayı başardı"

banner3

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, 21 Aralık Şehitler Haftası nedeniyle mesaj yayınladı.

Ekonomi ve Enerji Bakan Atun, "Kıbrıs Türk Halkı dimdik ayakta durmayı başardı"

Atun mesajında şu ifadelere yer verdi:

“21 Aralık Şehitler Haftası dolayısıyla, bugün üzerinde yaşadığımız toprakları vatan yapmak uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyoruz.

 “Kanlı Noel” olarak anılan  21 Aralık 1963 tarihi, Kıbrıslı Türkler adına unutulması asla mümkün olmayan bir izdir. Rum–Yunan ikilisinin adayı Yunanistan’a bağlama hedefiyle, sayısız masum Kıbrıslı Türkü katlettiği,  binlerce insanımızı göçe zorladığı ve insanlık dışı muamelelere maruz bıraktığı o günlerden bu yana, yaşanan acılara ve onca kayıba rağmen Kıbrıs Türk Halkı dimdik ayakta durmayı başarmıştır.  
Kıbrıslı Türkler bugün sahip olduğu barış ve huzur ortamına kavuşmak adına büyük bedeller ödemiştir.
Kıbrıs Türk halkı, bugün Kuzey Kıbrıs’a vatanı diyebiliyorsa, bir devlet kurmuş güven,huzur içinde yaşıyor ve tüm sıkıntılara rağmen geleceğe umutla bakabiliyorsa bu; 21-25 Aralık’ta verilen destansı mücadele sayesindedir.
İşte bu yüzden, milletimiz, özgürlüğüne ve aydınlık günlere kavuşana değin verilen mücadeleleri, nereden nereye geldiğini hiçbir zaman unutmayacaktır.  Ve Kıbrıs Türk halkı, anavatanıyla,  sonsuza dek birlikte ve ayrılmaz bir bütün olarak varlığını sürdürecektir.
Bu anlamlı hafta dolayısıyla geçmişte yaşanan acıların bir kez daha tekrarlanmaması temennisi  ile Kıbrıs Türklerinin özgürlük mücadelesi uğruna canlarını korkusuzca feda eden, Kıbrıs Türk toplumunun aydınlık günlere kavuşmasına vesile olan aziz şehitlerimize Allah'tan  rahmet diler, gazilerimizi minnetle anarım."

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2021, 16:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER