“Ekonomide çarklar durdu. Memlekette açlık sorunu başladı"

banner3

Başbakan Ünal Üstel, “ülke ekonomisinin dibe vurduğunu” söyledi: “Ekonomide çarklar durdu. Memlekette açlık sorunu başladı, esnaf zor durumda, sanayici zor durumda”

“Ekonomide çarklar durdu. Memlekette açlık sorunu başladı"

Başbakan Ünal Üstel, “ülke ekonomisinin dibe vurduğunu” söyledi.

“Partinin en yetkili organından alınan yetki ile bu hükümeti kurdum. Gayrı meşruluğu nerde sorarım size. 29 oyla da güven almış bir hükümet” diyen Üstel CTP tarafından yapılan eleştirileri kabul etmedi.

“Gelinen noktada ülke yangın yeri, bakın biz nelerle uğraşıyoruz. Ülke ekonomisi dibe vurdu” diyen Üstel, “Hükümete gayrı meşru hükümet denmesini kabul etmiyorum” dedi.

Başbakan şunları söyledi:

“Ekonomide çarklar durdu. Memlekette açlık sorunu başladı, esnaf zor durumda, sanayici zor durumda. 1991’den beri Meclis’teyim. Ülke hükümetten, hükümetten, milletvekillerinden iş istiyor, görev bekliyor. Dibe vuran ekonomimizi ayağa kaldırmamız için insanlar bizden görev bekler”

“Ülke yangın yeri, ekonomi dibe vurdu, çarklar dönmüyor”

“Ülke yangın yeri, ekonomi dibe vurdu, çarklar dönmüyor. Yeni bir sayfa açalım. Gelin bu ülkeyi yeniden inşa edelim. Gelin reformular yapalım. Resmi olan hükümeti gayrı resmi olarak ilan etmeyin. Bu ülke seçimi kaldırmaz, bu ülke bir daha seçimi kaldırmaz”

“Meclis'i gerekirse olağanüstü toplantıya çağıracağız”

Biriken yasaları geçirmek için gerekirse Meclis’i olağanüstü toplantıya da çağıracaklarını da anlatan Üstel, “Protokolde eksik de olabilir, fazla da olabilir” dedi, “Bölünmüş yolları bu yaptığımız protokollerle yaptık, daha da yapacağız” diye konuştu.

Kaynak: Yeni Düzen

https://www.yeniduzen.com/ulke-ekonomisi-dibe-vurdu-aclik-sorunu-basladi-152984h.htm

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2022, 07:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER