Emekli Astsubaylar Derneği, Barış Harekatı’nın Yıldönümü Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

banner3

KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, 20 Temmuz Barış Harekatı’nın 47’nci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Emekli Astsubaylar Derneği, Barış Harekatı’nın Yıldönümü Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

Emekli Astsubaylar Derneği Başkanı Esen Ömürlü tarafından yayımlanan mesajda, “Rum-Yunan tarafının, Kıbrıs’ı Yunanistan’a bağlama hayaline son veren, Kıbrıs’ta biz Türklere ve Rumlara barış getiren, Yunan cuntasına son veren ve Yunanistan’a demokrasiyi getiren 20 Temmuz Barış harekatının 47’nci yılını onur ve gururla  kutluyoruz” denildi.

Kıbrıs Türk Halkının 96 yıllık mücadele sonucunda, Türkiye’nin garantörlüğü ve güvenliğin teminatı olan Türk Silahlı Kuvvetleri sayesinde yarınlara güvenle baktığının vurgulandığı açıklamada, Kıbrıs Türk halkının ve Türk Ulusunun 20 Temmuz’un 47’nci yıldönümünün haklı  gururunu yaşadığı kaydedildi.

Açıklamada, “Yeni nesillerimizin, bir daha asla geçmişte yaşananları yaşamaması için, bizlere düşen görev, egemen varlığımızı ve özgür yaşamamızın simgesi olan KKTC Devletine, her ne şart altında olursak olalım sahip çıkmak ve geleceğe taşımaktır. Bu vesile ile bizlere bu günleri armağan eden Şehitlerimizi rahmetle anar, gazilerimize de saygı ve şükranlarımızı sunarız” ifadelerine yer verildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER