Falyalı cinayetiyle ilgili gözaltına alınan Söylemezler adliyeye sevk edildi

banner3

Sevilen iş insanı Halil Falyalı ve koruma şoförü Murat Demirtaş’ın kalleşçe saldırı sonucu öldürülmesi ile ilgili İstanbul’da gözaltına alınan 8 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Aralarında Söylemezler olarak bilinen suç örgütünün önemli isimlerinden Mustafa Söylemez ve Mehmet Faysal Söylemez’in de bulunduğu 8 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Falyalı cinayetiyle ilgili gözaltına alınan Söylemezler adliyeye sevk edildi

Halil Falyalı ve şoförü 8 Şubat'taki silahlı saldırıda öldürülmüştü. Cinayetin ardından Kıbrıs'ta 7 şüpheli gözaltına alınıken, cinayetle ilgili olduğu değerlendirilen Mustafa Söylemez ile bir adamının saldırıdan bir gün sonra uçakla Türkiye'ye döndüğü belirlenmişti.

Mustafa Söylemez ve 2 adamı 10 Şubat'ta İstanbul'da gözaltına alındı. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmada Mustafa Söylemez'in ağabeyi Mehmet Faysal Söylemez ve 4 adamı daha gözaltına alındı.

İstanbul Emniyetinde sorgulanan şüphelilerin dün başlayan ifade işlemleri tamamlandı. Şüphelilere Kıbrıs'tan gelen bilgiler doğrultusunda sorular sorulduğu öğrenildi. İfade işlemleri tamamlanan şüpheliler Çağlayan’daki İstanbul Adliyesine gönderildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER