Hasipoğlu: Sağlam bir devlet olma yolunda kararlıyız

banner3

Ulusal Birlik Partisi genel sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu 21 Aralık şehitler haftası nedeniyle mesaj yayımladı, Hasipolğu mesajında şu ifadelere yer verdi:

Hasipoğlu: Sağlam bir devlet olma yolunda kararlıyız

    21 Aralık Milli Mücadele ve Şehitler Haftası dolayısıyla, bugün üzerinde yaşadığımız toprakları vatan yapmak için uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. 

     21 Aralık 1963 tarihi ‘Kanlı Noel’ olarak tarihe yazılan ve Kıbrıs Türk halkı için unutulması mümkün olmayan bir gerçektir.  

    Rum – Yunan ilişlkisinin adayı Yunanistana’a bağlama hedefi ile silah zoruyla sayısız masum Kıbrıs Türkü katledilmiş, binlerce insanımız göçe zorlanmış ve insanlık dışı muamelere  maruz kalmıştır. 

     Bu üzücü olaylar sınucunda yaşanan acılara, kayıplara onca sıkıntıya rağmen  Kıbrıs Türk haklı olarak inancımızı kaybetmeden , düşünerek bugünlere ulaştık ve gelecek nesillere bir daha o karanlık günleri yaşatmayacak şekilde daha güçlü ve sağlam bir devlet olma yolunda kararlılığımızı sürdürmekteyiz. 

     Bu anlamlı gün dolayısıyle geçmişte yaşanan acıları bir kez daha tekrarlanmaması dileğiyle, Kıbrıs Türklerinin özgürlük mücadelesi uğruna canlarını korkusuzca feda , insanlağımızın aydınlık günlere kavuşmasına vesile olan aziz şehitlerimizi rahmetle , gazilermizi minnetle anar, huzurlarında bir kez daha saygıyla eğiliyoruz.  

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER