‘‘HASTANE İDARE MÜDÜRÜ çalışmaya devam et DEDİ”

banner3

Lefkoşa Devlet Hastanesi'ndeki "iç bulaşla" ilgili suçlamaların odağındaki hastane çalışanı Olgun Minare konuştu.

‘‘HASTANE İDARE MÜDÜRÜ çalışmaya devam et DEDİ”

YENİDÜZEN Gazetesine konuşan Olgun Minare "bile bile temaslı olduğunu gizledi" şeklindeki iddiaları yalanladı, haksız yere suçlandığını, hedef gösterildiğini savundu.

 Kendi çalıştığı bölümde bulunan Kemal Oktar'ın virüse yakalandığının ortaya çıkması ile PCR testi yaptırdığını, test sonucunun negatif çıktığını anlatan Olgun Minare, aynı gün hastane yönetimine “temaslı” olduğunu söylediğini ifade etti.

Hastane yönetiminin kendisine ‘maske ve eldiven takarak çalışmaya devam etmesi gerektiğini’ söylediğini aktaran Minare,  “Çalışanlar arasında 5 kişiyi 'yakın temaslı' diye karantinaya gönderdiler. Diğer geriye kalan çalışanlara da 'eldiven ve maskelerinizi takıp herkes servisinde işleyecek' denildi” diye konuştu.

 “Testi ben kendi gönlümle yaptırdım. Bu testi yaptırmasaydım, şu an hastanenin içinde dolaşıyor olacaktım” diyen Minare, temaslı oldukları için servislere girmek istemediklerini ancak bunun hastane yönetimince reddedildiğini kaydetti.

 Olgun Minare “Hedef gösterildim. Kendi beceriksizliklerini başkasına atmaya çalıştılar, yanlış yaptılar. Sağlık Bakanı ilk önce kendine baksın. Buradaki yanlışlık hastanedeki idari bölümün yanlışıdır” diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER