İncirli: UBP, Kurultaya Hapsolmuştur

banner3

Cumhuriyetçi Türk Partisi Milletvekili Sıla Usar İncirli, Havadis Web TV’de katıldığı programda Damla Dabis’in sorularını yanıtladı.

İncirli: UBP, Kurultaya Hapsolmuştur

ADA BASINI ÖZEL

Hükümetin ilk baştan ölü doğduğunu söyleyen İncirli, “UBP şu anda bir tutsak parti konumundadır, kurultaya hapsolmuştur. Elbette ki, bir parti kurultayı için çalışabilir. Ama eğer siz hükümetteyseniz, kendinizi halkın sorunlarını çözmeye hapsedersiniz. Bitmeyen bir kurultayı var UBP’nin. Gergin geçen kurultay sürecinin ardından, herkes gergin. Gerginlik her şeye, her işe yansıyor. Bunu bu halka yapmaya hakkınız yok. Büyük bir çatışma var UBP içinde. Bu hükümetin çalışmasını engelleyen bir durumdur. Bu ülkede bir kriz var. Ekonomide, sağlıkta, eğitimde kriz var. İnsanlar her geçen gün daha da fakirleşiyor. Bir kan kaybı var, bir turnike olması lazım, bu kanamanın durması için. Dün mecliste Tarım Bakanı Çavuşoğlu ile Ekonomi ve Enerji Bakanı Arıklı’nın arasında yaşanan tartışmalar da bu krizin göstergesidir. Çok ciddi bir geçim sıkıntısı var. İnsanların alım gücü, inanılmaz düşmüştür. İnsanların aldıkları para, geçinmelerine yetmiyor” dedi.

Gelecekte güzel günlerin geleceğini söyleyen İncirli, “Bizim görecek güzel günlerimiz vardır, bunu yapabilmek için de bu hükümetin gitmesi gerekir. Memleketin geleceğini düşünen bir hükümet yoktur. Anayasa’yı Haziran ayında seçim yapmadan, çiğneyen, yasaları hiçe sayan bir hükümet ile karşı karşıyayız. Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik de ‘Anayasa çiğnenmiştir’ dedi. Zaten bu andan istifa etmesi gerekirdi. Parmaklarının arkasına saklanarak, halkı kandırmasınlar. Bunların hesabı seçimde görülecek. İnsanlar bir seçimle, ülkenin geleceğinin inşa edileceğini biliyorlar. Bu kötü yönetim kader değildir. Bir seçim bu ülkenin kaderini değiştirebilir” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER