İskele Türk Maarif Koleji binasının temeli atıldı: Mart 2021'de açılış hedefleniyor

banner3

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Vakıflar İdaresi işbirliğinde yapımı gerçekleştirilecek olan İskele Türk Maarif Koleji binasının temel atma töreni düzenlendi.

İskele Türk Maarif Koleji binasının temeli atıldı: Mart 2021'de açılış hedefleniyor

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Vakıflar İdaresi işbirliğinde 2010 yılında yapılması planlana İskele Türk Maarif Koleji binasının temel atma töreni gerçekleştirildi.

Açılış törenine, Başbakan Ersin Tatar, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Vakıflar İdaresi Başkanı Mustafa Gökmen, İskele Belediyesi Başkanı Hasan Sadıkoğlu’nun yanı sıra meclis üyeleri de katılım gösterdi.

“YENİ BİR DEĞER”

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, 2010 yılında yapılması planlanan projenin uzun uğraşlar sonucunda hayata geçtiği ifade etti. Sadıkoğlu, “Yıllardır hayalini kurduğumuz, gerçekleşmesi için el birliğiyle çalıştığımız okulumuzun bugün temellini atıyoruz. İskele bölgesine yeni bir değer daha katmış olacağız” dedi.

Sadıkoğlu, emeği geçen herkese teşekkürlerini de iletti.

“EĞİTİM BİR ÜLKENİN GELECEĞİDİR”

Vakıflar İdaresi Başkanı Mustafa Gökmen, Vakıflar İdaresi olarak sadece eğitime değil, sağlık sektörüne ve ihtiyacı olan herkese, yurdun her tarafında hizmet etmeye devam ettiklerini aktardı.

Gökmen, “Eğitim bir ülkenin geleceğidir. Ben bir öğretmen olarak bu okulda yetişecek öğrencilerimizin vatan bayrak sevgisiyle donatılmış, çağdaş öğrencilerimizin yetişmesini diliyorum” dedi.

“10 YILLIK SERÜVEN”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, projede emeği geçen herkesin enerjisiyle bu noktaya geldiklerini ortak akıl, ortak fikirlerin dayanışmasıyla birlikte bu projenin hayata geçirildiğini belirtti.

Çavuşoğlu, “Çıktığımız yolculuk biraz uzun sürdü. Hedeflerimiz, hayallerimiz bugün gerçekleştiriliyor. Buradaki asıl eser bir neslin yetiştirilmesi. 10 yıllık bir serüven…” ifadelerini kullandı.

“EĞİTİM DEMEK, ÇAĞDAŞ BİR TOPLUM VE KÜLTÜR DEMEKTİR”

Başbakan Ersin Tatar da temel atma törenine katılarak açıklama yaptı. Tatar, kurum ve kuruluşlarımızın iş birliği içerisinde böyle güzel işler yapılmasının devamını diledi.

Başbakan, “Çocuklarımıza en iyi şekilde katkı sağlanmalıdır. Temelini attığımız bu kolejimizin Kıbrıs’ın en iyi okullardan biri olmasını umut ediyorum” ifadelerini kullandı

AÇILIŞ İÇİN 2021 MART AYI PLANLANIYOR

Başbakan Ersin Tatar’ın İskele bölgesinde bulunan halka, kolejin açılış tarihi olarak Mart Ayı’na işaret etti.

Kıbrıs Postası - NADIRE BAHADI

Kıbrıs Postası - ÖYKÜ KENDIR

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER