Kaçak turistlerin tutukluluk süresi uzatıldı

banner3

Ülkede izinsiz ikamet ettikleri tespit edilen Türkmenistan uyruklu zanlı Umitjan Rozinbayev ile Nijerya uyruklu zanlı Mbeye Sene Mbengue’nin tutukluluk süreleri uzatıldı.

Kaçak turistlerin tutukluluk süresi uzatıldı

KKTC’de 2020 yılı Eylül ayı ile 2015 yılı Haziran ayından beri iziniz ikamet ettikleri tespit edilen zanlı Türkmenistan uyruklu Umitjan Rozinbayev ile Nijerya uyruklu Mbeye Sene Mbengue hakkındaki soruşturma devam ediyor.

Zanlı Rozinbayev ile Mbengue “KKTC’de izinsiz ikamet etmek” suçlaması ile bugün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Özel sohbet kızlarıyla Sex Hattı odalarında sanal zevk. Zanlıların tutukluluk süreleri 7’şer gün daha uzatıldı.

İHRAÇ EMRİ BEKLENİYOR

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Cafer Erenköylü mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı Umitjan Rozinbayev’in 15 Aralık 2020 tarihinde Mağusa Polis Müdürlüğü Adli Şubeye giderek ülkesine geri dönmek istediğini beyan edip polisten yardım istediğini anımsattı.

Zanlı hakkında muhaceretten yapılan kontrolde 2015 yılında KKTC’ye 30 günlük turist vizesi ile geldiğini belirten Erenköylü, zanlının pasaportunu kaybettiği için 22 Haziran 2015 tarihinden beri KKTC’de izinsiz ikamet etmeye başladığının tespit edildiğini açıkladı.

Zanlı Mbeye Sene Mbengue’nin ise 15 Aralık 2020 tarihinde bir meseleden dolayı Mağusa Polis Müdürlüğü’ne geldiğini söyleyen Erenköylü, zanlı hakkında muhaceretten yapılan kontrolde zanlının 30 Eylül 2020 tarihinden beri KKTC’de izinsiz olduğunun tespit edildiğini açıkladı.

Her iki zanlının da 16 Aralık 2020 tarihinde mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhlerinde 2’şer günlük tutukluluk süresi temin edildiğini anımsatan Erenköylü, bu süre içerisinde zanlıların ihraçları için gerekli yazışmalarının yapıldığını, ihraç emrinin beklendiğini kaydetti. Yürütülen soruşturmanın devam ettiğini aktaran Erenköylü, zanlıların 7’şer gün süreyle daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Kıbrıs Postası

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER