"Kamera kayıtlarını silen otele ne zaman dava açılacak?"

banner3

Cumhuriyet Meclisi’nde kürsüye çıkan TDP Milletvekili Zeki Çeler, “Özel jet” olayıyla ilgili sordu.

"Kamera kayıtlarını silen otele ne zaman dava açılacak?"

Cumhuriyet Meclisi’nde kürsüye çıkan TDP Milletvekili Zeki Çeler, “Özel jet” olayıyla ilgili sordu:

KAMERA KAYITLARININ FORMATLANMASI SUÇ”…

TDP Milletvekili Zeki Çeler, söz konusu özel jetle ülkeye gelen ve karantina oteli olarak tanımlanmayan Merit Otel'de konaklayan yatırımcı grubun, otel dışına çıkması ve kumar oynayıp oynamadığı konularının teyidi için gerekli olan otele ait kamera kayıtlarının formatlanmış olmasının bir suç olduğuna meclis kürsüsünde dikkat çekti.


“NE ZAMAN DAVA AÇILACAK?”…

Kameraların formatlanmasının, 15 bin TL para cezası ve 3 yıla kadar hapis cezası gerektiren bir suç olduğuna vurgu yapan Çeler, söz konusu kayıtları silen ya da saklayan kişilerin ne derece takip edileceğini ve ne zaman dava açılacağını merak ettiğini söyledi. Çeler, formatlanan kamera kayıtlarının, yapılacak bir çalışma ile bellekten geri getirilebileceğini söyleyerek, bunun araştırılıp araştırılmayacağını sordu.


“GEREKLİ TÜM BİLGİLER, SUÇ GELİRLERİNİN AKLANMASI KAPSAMINDA POLİSLE PAYLAŞILMALI”…

Şans Oyunları Tüzüğü’nde de söz konusu olayla ilgili maddeler bulunduğunu da  vurgulayan Çeler, “Salona giren ve oynayan müşterilerin bilgileri, kumarhane yönetimi tarafından detaylı olarak tutulup güncellenmeli. Gerekli tüm bilgiler, suç gelirlerinin aklanması kapsamında polisle paylaşılmalı” şeklinde konuştu. 


 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2020, 10:38
SIRADAKİ HABER