Karanfil: Ülkemizin güçlenmesini gençler sürdürecek

banner3

Ulusal Birlik Partisi Lefke Milletvekili Fırtına Karanfil, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Karanfil: Ülkemizin güçlenmesini gençler sürdürecek

Karanfil'in 19 Mayıs mesajı şu şekilde;

Türk Ulusunun büyük Önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Gençliği’ne armağan ettiği “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nın 103. yıldönümünü büyük bir coşku ve heyecan içinde kutluyoruz. Türk Ulusunun kaderini değiştiren bir dönüm noktası olan 19 Mayıs 1919 tarihi, Türk Gençliği’ne özgürlük ve egemenlik yolunda önemli bir başlangıçtır.
Büyük Önderimiz Atatürk bu tarihi günü siz Türk Ulusu’nun gençlerine armağan ederek ülkenin geleceğini de sizlere emanet ettiğini göstermiştir. Bugün sizlerin bayramı ve gurur günüdür. Varlığınız ve dinamizminiz gücümüze güç katmaktadır. Sahip olduğunuz potansiyel gelecek için bizlerin umutlarını artırmaktadır. Ülkesini seven, devletine inanan, geçmişine sahip çıkan nesiller olarak sizlerden beklentimiz büyüktür. Önümüzdeki yıllarda görevi sizler devralacak ve mücadelemizi, ülkemizin kökleşmesini, güçlenmesini sizler sürdürecek, sorunlarını sizler çözeceksiniz. Sizlerin, Atatürk’ün öngördüğü gibi, sağlıklı, bilgili, güzel ahlâklı, kişiliğine, yeteneklerine ve niteliklerine güvenen, çalışkan, değerlerimize bağlı, hak ve özgürlüklerine sahip çıkan, sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmeniz bizler için büyük önem taşımaktadır. Değişen, gelişen koşullarda kendini geliştirebilen, çağdaş bir gençlik, ülkemizin beklentisidir.
Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Mücadeleye emeği geçmiş olan herkesi rahmet ve minnetle anar, gençlerimize huzurlu ve mutlu bir gelecek temennisiyle, başta yüce Türk milletinin ve Kıbrıs Türk halkı ile değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı”nı en içten duygularımla kutluyorum.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER