KOCAİSMAİL’DEN SAĞLIK BAKANI ÜSTEL’E TEŞEKKÜR

banner3

Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail, Sağlık Bakanlığı’na ilettikleri bazı sorunlara çözüm üretildiğini belirterek, Bakan Ünal Üstel’e teşekkür etti.

KOCAİSMAİL’DEN SAĞLIK BAKANI ÜSTEL’E TEŞEKKÜR

Kocaismail, yazılı açıklamasında, kanser hastalarının ev karantinasına başvurusu, bileklik ücreti ve ilaçları konusunda derneğe verilen bilgiyi paylaştı.
Kanser hastalarının yurt dışından döndükten sonra ev karantinasında kalabilmesi için başvuruyu internet üzerinden yapmasıyla ilgili kararın kaldırıldığını belirten Raziye Kocaismail, başvuruların dilekçeyle yapılabileceğinin kendilerine iletildiğini söyledi. 
Raziye Kocaismail, hastaların online başvuru konusunda ciddi kaygı yaşadığını, bu nedenle dilekçeyle başvuru konusunda talepte bulunduklarını belirtti.
“TEDAVİDEN DÖNEN KANSER HASTALARININ KELEPÇE ÜCRETİ ÖDEMEYECEĞİ BİLGİSİ VERİLDİ”
Kocaismail, yurtdışında tedavi görecek kanser hastalarının gidiş belgesi göstermesi halinde artık kelepçe ücreti ödemeyeceği, hastalara ücret ödememeleri için bir kod verileceği bilgisi aldıklarını da kaydetti.
Kocaismail, “Kanser hastaları adına alınan bu haklı ve sevindirici kararlar nedeniyle Sağlık Bakanı Sayın Ünal Üstel’e teşekkür ediyoruz” dedi.
“KANSER HASTALARININ BEKLEDİĞİ İLAÇLARIN YARIN ÜLKEYE GELECEĞİ BİLGİSİNİ ALDIK”
Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail,  kanser hastalarının beklediği ilaçların yarın ülkeye geleceği bilgisini aldıklarını da aktardı.
“HASTALARA VE REFAKATÇİLERE PCR ZORUNLULUĞU… HERKES KARARA UYMALI”
Artan koronavirüs vakaları nedeniyle kanser tedavisi alan hastalara ve onlara refakat eden yakınlarına Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Onkoloji Merkezi’ndeki tedaviden bir gün önce PCR testi yaptırma zorunluluğu getirildiğini de belirten Kocaismail, Onkoloji Merkezi’ndeki herkesin sağlığını korumak için karara uyulması çağrısında bulundu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER