Mağusa'da, greve rağmen çöpler toplanıyor

banner3

Gazimağusa Belediyesi’nde yaşanan maaş krizi nedeni ile bir süredir devam eden grev süresince toplanmayan çöpler, halkın daha fazla mağduriyet yaşamaması adına yeniden toplanmaya başlandı.

Mağusa'da, greve rağmen çöpler toplanıyor

Gazimağusa Belediyesi’nde yaşanan maaş krizi nedeni ile belediyede örgütlü Mağusa Türk Genel İş Sendikası üyelerinin bir süredir grevde olması nedeni ile bölgede tüm hizmetler durdu.

Toplanmayan çöplerse bölgede en çok rahatsız eden konu olurken, çöp konteynerlerinde biriken çöpler son günlerde sokaklara taşmaya başladı.

Mağusa Belediyesi’ndeki grevi devam eden Mağusa Türk Genel İş Sendikası, halkın daha fazla mağduriyet yaşamaması adına çöpleri toplama kararı aldı.

Mağusa Türk Genel İş Sendikası’ndan yapılan açıklamada, Mağusa Belediyesi’nde başlatılan grevin hala sürdüğü belirtilirken, “Mağusa halkının daha fazla mağdur olmaması adına emekçi arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmede çöpleri toplama kararı alınmıştır” denildi.

“Bizler Mağusa sakinlerinin daha fazla mağdur olmamaları için elimizden geleni yapmaya kararlıyız” ifadeleri kullanılan açıklamada, “mücadelemiz belediye önünde devam edecektir. Mağusa halkını da haklı mücadelemizde yanımızda görmek bizi onurlandıracaktır” denildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER