Mahkûm ve tutukluların tedirginliği sürüyor Davalar 10 gün ertelendi!

banner3

AİLELER TEDİRGİN… KIBRIS HABER’e ulaşan mahkûm ve tutuklu yakınları, mevcut cezaevinde kalan mahkûm ve tutukluların zor koşullarda insan sağlığını tehdit edecek şekilde suçlarını çekmeye çalıştığını ifade etti.

Mahkûm ve tutukluların tedirginliği sürüyor Davalar 10 gün ertelendi!

Yıllardır çözümsüzlüğü ile gündeme gelen, Merkezi Cezaevinde hükümsüz tutuklu olan bir mahkûmun testinin pozitif çıkması üzerine yaklaşık 640 mahkûm ve tutuklunun bulunduğu Merkezi Cezaevinde panik sürüyor.

Mevcut yapısı ile çırpınan cezaevi, Ocak 2018 yılında yapımına başlanan yeni Merkezi Cezaevi’nde sona gelinmesine rağmen eksiklikler nedeniyle hizmete giremedi.

Mahkemelerde davaları sürenlerin davaları 10 gün sonraya ertelendi.

AİLELER İSYANDA…

Kıbrıs Haber’e ulaşan mahkûm ve tutuklu yakınları, mevcut cezaevinde kalan mahkûm ve tutukluların zor koşullarda insan sağlığını tehdit edecek şekilde suçlarını çekmeye çalıştığını ifade etti.

Cezaevinin yarısından fazlasının yabancı uyruklu olduğuna dikkati çeken aileler, içerde bulunan yakınlarından edindikleri bilgide Cezaevi mescidinin bile koğuşa çevrildiğini, tıklım tıklım olduğunu belirtti.

Şartlı Tahliyenin de fayda etmediğini kaydeden aile yakınları 1 yıldan fazladır Yüksek Mahkemede İstinaf kararı bekleyenlerin olduğunu, içerideki şartlar nedeniyle bazı mahkûm ve tutukluların ciddi sağlık sorunları yaşadığını kaydetti.

Tedavilerinin ‘tecrit’ odasında sürdüğü iddia edildi…

Salgın hastalığa yakalanan hükümsüz tutuklunun gözetim altında Acil Durum Hastanesine götürüldüğü, gerekli tedavi sonrası ise Merkezi Cezaevinde ‘tecrit’ odası diye adlandırılan bölümde kaldığı iddia edildi. 14 gün boyunca burada bulunan mahkûm ve tutuklular için hiçbir şekilde telefon görüşünün sağlanmadığı da edinilen bilgiler arasında

Kaynak: https://www.kibrishaber.com/ozel-haber/mahkm-ve-tutuklularin-tedirginligi-suruyor-davalar-10-gun-sonraya-h14588.html

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2021, 14:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER