Mahkum Yakınları Eylem Hazırlığında!

banner3

KIBRIS HABER’e ulaşan mahkûm ve tutuklu yakınları pozitif vaka olan mahkûm ve tutuklular arasında ağır semptomlar geçirenlerin olduğunu öne sürdü, tedirgin olduklarını ifade etti.

Mahkum Yakınları Eylem Hazırlığında!

KIBRIS HABER ÖZEL

Mahkûm ve tutuklu yakınları tedirgin

“İlle biri mi ölmeli”

Merkezi Cezaevinde mahkûm ve tutuklular arasında yayılan salgın ile beraber ailelerin de tedirginliği artıyor.
Cezaevinde ayrı bir bölümde tutulan pozitif vakaların birkaçının semptomlarının arttığı ve hastane talebinde bulundukları öğrenildi.
KIBRIS HABER’e ulaşan mahkûm ve tutuklu yakınları ise 2 yıldır salgını düşünerek, konulan yasaklara karşı gelmediklerini ancak şartların iyileştirilmemesi halinde geniş çaplı eylem yapacaklarını duyurdu.

Yakın temaslılarla ikinci temaslılar aynı yerde iddiası…

Aileler, içeride bulunan yakınlarından edindikleri bilgide pozitif vakalarla yakın temaslı olan kişilerin ikinci temaslılarla aynı yerde izole edildiğini öne sürdü.
Aileler hem pozitif vakalar hem de temaslılar arasında kronik rahatsızlığı olanların olduğuna dikkati çekerek, “Diken üstündeyiz. Pozitifler arasında durumları ağır ilerleyen olduklarını öğrendik. İlle içerde birinin ölmesi mi gerekir? Orada yaşayanlar da can taşıyor. Ne görebiliyoruz ne seslerini duyabiliyoruz. İlgili bakanlık şartların iyileştirilmesi için çare üretmediği takdirde, önümüzdeki hafta bakanlık önünde büyük eylem yapma planımız vardır” şeklinde konuştu.

Kaynak: Kıbrıs Haber

https://www.kibrishaber.com/kibris/mahkum-yakinlari-eylem-hazirliginda-h14736.html

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER