Maliye Bakanı Oğuz Gümrük Ve Rüsumat Dairesi Gazimağusa Şube Amirliklerinde İnceleme Yaptı

banner3

Maliye Bakanı Dursun Oğuz, sorunları yerinde tespit etmek ve incelemelerde bulunmak amacıyla Gümrük ve Rüsumat Dairesi Gazimağusa Şube amirliklerine ziyaret gerçekleştirdi.

Maliye Bakanı Oğuz Gümrük Ve Rüsumat Dairesi Gazimağusa Şube Amirliklerinde İnceleme Yaptı

Maliye Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Gazimağusa Şube Amirliklerini ziyaret ederek liman içerisindeki depolama işlemlerinin yürütüldüğü gümrük ambarında ihtiyaç duyulan tadilatları yerinde inceleyen Oğuz, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Gümrük ve Rüsumat Dairesi Müdürü Mustafa Deveci’den bilgi alan Oğuz, 1974 yılından beri herhangi bir düzenleme yapılmamış ve bu nedenle çürümeye yüz tutmuş̧ çatının tadilatı ile ambarın kullanılmayan yüzde 80’lik kısmının kullanılma imkanının yeniden yaratılacağını, depolama kapasitesinin artırılması ile de gerek çalışanlar gerekse ithalatçılara daha güvenli ve sağlıklı bir ortam yaratılacağını belirtti. 

Bakan Oğuz, ayrıca Gazimağusa Şube Amirliklerine ait, herhangi bir havalandırma tertibatı bulunmayan, kapalı ambara havalandırma sistemi kurulması çalışmalarının da başlatılması talimatını verdi.

Oğuz’a Maliye Bakanlığı Müsteşarı Cengiz Çoli, Genel Koordinatör Özdemir Kalkanlı, Bakanlık Müdürü Mehmet Ercilasun, Özel Kalem Müdürü Hasan İşlek ve Gümrük ve Rüsumat Dairesi Müdürü Mustafa Deveci eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2021, 17:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER