Memleket, farkında olmadan dövize geçti!

banner3

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, halkın alım gücünün bu kadar yerlerde sürünmesinin, sosyal ve ekonomik açıdan çöküş olduğuna vurgu yaptı. Türkiye’nin çizdiği yeni ekonomik modelin, KKTC de hiçbir karşılığının olmadığına dikkat çeken Erhürman, farkında olmadan memleketin zaten dövize geçtiğini belirtti.

Memleket, farkında olmadan dövize geçti!

Hakikat Web TV’de Güven Arıklı’nın konuğu olan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, stabil para birimine geçişin artık konuşulması gerektiğine de dikkat çekti.

"Halk akaryakıt istasyonlarında eziyet çekiyor

Halkın günlerdir akaryakıt istasyonlarında eziyet çektiğine vurgu yapan Erhürman, plan ve program yapılmadığı için söz konusu durumlarla karşı karşıya kalındığını belirtti. Döviz yükseldiğinde yüzleri güldüren tek durumun, güneyden gelen kişilerin ülkeye döviz girdisi sağlaması olduğuna dikkat çeken Erhürman, alınan kararlarda ekonomik aklın olmadığını söyledi. En basit konuları bile yönetemeyen bir yapıyla karşı karşıya olunduğunu ifade eden Erhürman, alınan kararlarda hukuki akılda da bir sorun olduğunu kaydetti.

“Devlet otoritenizi yerle bir ettiniz"

“Bir başbakanın ricacı olması çok anlaşılır bir şey değildir” diyen Erhürman, ‘kuzeyden benzin alan Kıbrıslı Rumlara ceza yazılması’ konusuyla ilgili de yorum yaptı. Erhürman, “Siz bu yaptığınızla kamusal otoritenizi sıfırladınız. O kadar mantıksızdı ki kimse uygulamadı. Siz devlet otoritenizi yerle bir ettiniz. Siz söylersiniz, herkes bildiğini okur. Memleketin getirildiği nokta bu” dedi. İsimlerin değiştiğini fakat zihniyetin değişmediğini dile getiren Erhürman, “Karar olsun diye bir şeyler söylüyorsunuz ama gerçek hayatta hiçbir karşılığı yok” diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER