Meral Akıncı: yüzde 97,5 aldatma; Yüzde 85,2 gece kulübünden mağdur kadın var

banner3

Pandemi döneminde yaptıkları bir çalışma bilgisini veri ile paylaşan KAYAD Toplum Merkezi Başkanı Meral Akıncı, ihanet-aldatma konusunda aile içi verilerin vahim olduğunu dile getirdi. Akıncı, “Yüzde 97,5 2021'de aldatma oranı dile getiriliyor. yüzde 85,2 kadın da eşin gece kulübüne gitmesinden mağdur olduğunu ifade ediyor" dedi.

Meral Akıncı:  yüzde 97,5 aldatma; Yüzde 85,2 gece kulübünden mağdur kadın var

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günüydü…

Konu hakkında değerlendirmeler, veri paylaşımları, sivil toplum ayağındaki isimler değerlendirmelerini sürdürüyor.

HER BEŞ KADINDAN BİRİ ŞİDDET GÖRÜYOR"

KAYAD Toplum Merkezi Başkanı Meral Akıncı, ülkemizde “her beş kadından birinin şiddet gördüğüne” ilişkin saha verileri olduğunu dile getirdi.

KAYAD Başkanı Akıncı, bu durumun eğitimli-eğitimsiz, kırsalda ya da şehirde fark etmediğini hatırlattı.

“KADINLARIMIZ ÇALIŞSALAR BİLE MAĞDUR…”

Şiddetin bir yaşam biçimi olduğunu dile getiren Meral Akıncı, ülkemizde kadınların çalışsa bile mağdur olduğunu özellikle dile getirdi.

Kadına şiddet konusunda Genç TV’de Muaazzez Gazihan’ın sorularını yanıtlayan KAYAD Başkanı Meral Akıncı konu hakkında şöyle dedi;

“Şiddet konusunda kadın erkek, gençler artık tamamız diyorlar. Ama değil… Hala daha eğitimli kadın denebiliyor… Doğrusu her beş kadından birinin ekonomik ihtiyacı var. Çalışan bir kadının maaşına da el konuluyor. Eğer işadamıysa eş, kadın bir kamu görevlisiyse  borçlandırmalar mesela onun üzerinden... Bunları çok görüyoruz. Yani kadınlarımız çalışsa bile mağdurlar. Çok… Yaptığımız çalışmalarda bunu net görüyoruz. Kadın; doğa içinde kırsalda, kentte, eğitimli-eğitimsiz, pozisyonu yüksek, okumuş-okumamış, kendini geliştirmiş ya da geliştirmiş kadınlar bunu yaşıyor. Yüz yüze çalışmalarda da bunu fazlasıyla görüyoruz…"

“YÜZDE 97,5 ALDATMA, YÜZDE 85,2 GECE KLÜBÜNDEN MAĞDUR KADIN”

Pandemi döneminde yaptıkları bir çalışma bilgisini de veri ile paylaşan Akıncı, ihanet-aldatma konusunda da aile içi verilerin vahim olduğunu dile getirdi. Akıncı, “Yüzde 97,5 2021'de aldatma da vardır.. Pandemi döneminde yaptık bu çalışmayı da... Öte yandan 85,2 eşin gece kulübüne gitmesinden mağdur olduğunu dile getirdi." dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER