Meryem Toprak'tan on gündür haber yok

banner3

Engelli birey 39 yaşındaki Meryem Toprak’tan 10 gündür haber yok. Toprak ailesi isyan etti:

Meryem Toprak'tan on gündür haber yok

ADA BASINI ÖZEL

“Hayattaysa bırakın o evin yolunu bulup gelecek”

19 hanenin bulunduğu küçücük köyde en son 25 Ekim tarihinde görülen ‘engelli birey’ Meryem Toprak’ın izine hala rastlanmadı. Bölgedeki arama çalışmaları sonlandırılırken, polis aile dahil herkesi soruşturuyor.

SEMRA TOPRAK: “MAZLUM BİR ÇOCUK ALAN BİRİ VARSA GERİ GETİRSİN”

Meryem’in eve veya herhangi bir arabaya aile bireyleri olmadan asla girmediğine de vurgu yapan Semra Toprak, “İz olmaması çok tuhaf. Meryem sadece köyde bizim tarlamız var oraya giderdi parimatch giriş orada annemi hissettiği için. Köyün dışına çıkan, kaçan bir çocuk değildi, sıkıntısını hiç yaşamadık. Mazlum bir çocuk alan varsa geri getirin çocuğumuzu.”

Yamaçköy’de 25 Ekim tarihinde ortadan kaybolan 39 yaşındaki ‘Engelli birey’ Meryem Toprak sırra kadem bastı. 10 gündür izine rastlanmayan Meryem Toprak’ın ailesi perişan. Gözü yaşlı aile “Meryem’in ölüsünü ya da dirisini istiyoruz” dedi.

KIBRIS HABER’e konuşan kayıp Meryem’in kız kardeşi Semra Toprak 10 gündür perişan olduklarını, uykuyu unuttuklarını söyledi.

Gözü yaşlı kız kardeş, Meryem’in 25 Ekim tarihinde en son saat 16.30’da yolda görüldüğünü, aynı yolu saat 16.45’de kullanan köylülerin ise Meryem’i görmediğini kaydetti.

Olayın çok şaibeli olduğunu, kardeşinin konuşamadığını, bağıramadığını tepkilerini hareketleri ile anlatmaya çalıştığını ifade eden Semra Toprak, “Mazlum bir çocuk Meryem, çok güçsüz biri alıp gittiyse getirsin, yalvarıyoruz” dedi.

SEMRA TOPRAK: “KÖYÜN DIŞINA ASLA ÇIKMAZDI, SIKINTI YARATAN BİR ÇOCUK DEĞİLDİ”

KIBRIS HABER’e konuşan Semra Toprak, Yamaçköy’ün 19 haneden oluştuğunu civar köylere göre işlek bir köy olmadığını anlattı.

Kardeşi Meryem için tüm herkesin seferber olduğunu, geniş çaplı aramalara rağmen hiçbir iz bulunamadığını ifade eden Toprak, “Biz böyle şeyleri televizyonlarda görüyorduk, bir avuç yerde bizim başımıza geldi” dedi.

Meryem’in engelli olması dışında konuşamadığını, ses çıkarıp tepki veremediğini kaydeden Toprak, istemediği bir şey olduğu zaman hareketleri ile belli ettiğini sadece kasıldığını söyledi.

“HER ŞEY ÇOK ŞÜPHELİ, KAMERLARDAN BİR ŞEY ÇIKMALI”

10 gündür tek bir ize rastlamadıklarını, Meryem’in en son 25 Ekim tarihinde saat 16.30’da kameralarda görüldüğünü ardından kayıplara karıştığını anlatan gözü yaşlı kız kardeş Semra Toprak, “Her şey çok şüpheli, o yolda kardeşim 16.30’da geçiyor, 16.45’de aynı yolu kullanan kişiler onu görmüyor. Kuş olup uçamaz, bulut olup yükselemez. Uzun yol alması imkânsız, çok güçsüz bir çocuk ve kaçan bir çocuk değil” dedi.

“MAZLUM BİR ÇOCUK ALAN BİRİ VARSA GERİ GETİRSİN”

Kardeşinin hayatından endişe ettiklerini, her olasılığı düşünmeye başladıklarını söyleyen Semra Toprak, civar köylerinde aranması, kuyulara bakılması gerektiğini söyledi. Meryem’in eve veya herhangi bir arabaya aile bireyleri olmadan asla girmediğine de vurgu yapan Semra Toprak, “İz olmaması çok tuhaf. Meryem sadece köyde bizim tarlamız var oraya giderdi orada annemi hissettiği için. Köyün dışına çıkan, kaçan bir çocuk değildi, sıkıntısını hiç yaşamadık. Mazlum bir çocuk alan varsa geri getirin çocuğumuzu.”

AİLE PERİŞAN….

Günlerdir uyku uyumayan Toprak ailesi, çocuklarının ölü ya da dirisini görmek istiyor. Engelli birey Meryem’in konuşamadığını, bağıramadığını sadece kendini hareketleri ile ifade edebildiğini söyleyen aile, 10 gündür umutlarının bittiğini gözlerinde yaş dinmediğini söyledi.

Her ihtimali düşünerek yolda Meryem’in yavaş yürüdüğünü eğer biri aracı ile çarpmışsa bile onu geri istediklerini söyleyen Semra Toprak, “Alan varsa Meryem’i getirin, lütfen. Hayattaysa aldığınız yola bırakın evin yolunu bilir bize gelecek. Her türlü onu görmek istiyoruz, vicdanı olan bu acımıza nokta koysun biz Meryem’imizi istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2021, 14:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER