Oktay: “Külliye için çalışmalar sürüyor. İnşaat yakında başlayacak.”

banner3

Başbakan Saner ile gerçekleştirdikleri görüşme sonrası düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “Üzerimize düşen ne varsa yapıyor, aldığımız kararların uygulanmasını aşama aşama takip ediyoruz, Sayın Başbakan ile görüşüyor ve kamuoyu ile paylaşıyoruz” dedi.

Oktay: “Külliye için çalışmalar sürüyor. İnşaat yakında başlayacak.”

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Başbakan Ersan Saner, gerçekleştirdikleri görüşme sonrası ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında ilk sözü alan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC’de e-devlet kapısı ve veri merkezi projesiyle Kıbrıs Türk halkının dijital dünyadan en iyi şekilde yararlanabilmesi için çalışmaların hızla sürdüğünü ifade etti.

Oktay, içerisinde Cumhuriyet Meclisi’nin de barındırması planlanan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi için de çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini, inşaatın yakında başlayacağını kaydetti.

Dikmen kavşağı ile Sanayi kavşağı reflektör imalatı çalışmasının tamamlandığını belirten Oktay, köy yollarına yönelik projelerin de ilerlediğini, 50 kilometrelik yol projesinin tamamlandığını, tarımsal sulama kapsamında, orta Mesarya ovası ana iletim hattı çalışmasında ilerlemeler sağlandığını ve 500 yataklı hastanenin temelinin atılmasının, TC – KKTC Ekonomik Kalkınma İşbirliği kapsamında önümüzdeki süreçte sağlanacağını ifade etti.

Oktay, “Üzerimize düşen ne varsa yapıyor, aldığımız kararların uygulanmasını aşama aşama takip ediyoruz, Sayın Başbakan ile görüşüyor ve kamuoyu ile paylaşıyoruz” diyerek, iki ülke arasındaki kardeşliği çok daha ileriye taşıyacak, çok daha güçlü bir KKTC’yi oluşturmaya birlikte devam edeceklerini kaydetti.

Başbakan Saner ile Kıbrıs meselesine ilişkin son gelişmeleri de değerlendirme fırsatı bulduklarını söyleyen Oktay, Kıbrıs Türk halkının egemen eşitliğinin tescil edilmesi ve garanti altına alınması gerektiğini, ancak bu sayede bir çözüme ulaşılabileceğini ifade etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER