Ölürse hesabını kim verecek?

banner3

47 Yaşındaki kanser ve KOAH hastası Hasan Nur isimli mahkûm pozitif. Ailesi tedirgin ve çok üzgün: Ölürse hesabını kim verecek?

Ölürse hesabını kim verecek?

KIBRIS ÖZEL HABER
Merkezi Cezaevinde salgın artarken, ailelerin de korkusu büyüyor. 2008 yılında ‘Taammüden adam öldürme’ suçundan 25 yıl hapse mahkûm olan Hasan Nur'un PCR test sonucunun pozitif çıktığı öğrenildi. Uzun zamandır Dream League Soccer 2020 hileli apk kanser tedavisi görmesi nedeniyle ailesinin defalarca hastaneye sevki için başvuru yaptığı öğrenilirken, aile defalarca ‘ret’ kararı aldı.
KOAH ve Kanser hastası olan mahkûm Hasan vücudunun birçok yerinde kanser teşhisi konulduğunu KIBRIS HABER’e raporlar ile anlattı.


Karantinada bulaştı…


Kaldığı koğuşta karantinada bulaştığını anlatan aile, daha önce Hasan Nur'un sağlık sorunları nedeniyle tedavisinin hastanede sürmesi gerektiğini cezaevi koşullarının uygun olmamasına rağmen cezaevinde tutulmaya devam ettiğini söyledi.
Mahkûm Hasan Nur'un vücudunda kanserin ileri derecede olduğunu birçok kez operasyon geçirdiğini ifade eden aile, Şartlı Tahliye talebinde bulunduklarını ancak İçişleri Bakanlığından birçok kez ‘ret’ cevabı aldıklarını dile getirdi. Eşinin kaldığı koğuşta karantina sürecinde salgına yakalandığını ifade eden A.N., “Elimizde raporlar var. Çalmadığımız kapı kalmadı, bakana ulaşmıyoruz, bir önerge hazırlanıp Bakanlar Kurulu tarafından Meclis’e sevk edilecekti. Bakana ulaşamıyoruz, eşimin cezaevi şartlarına uygun olmadığı doktor raporu ile belirtilmesine rağmen kimse elini taşın altına koymuyor. Ölürse bize hesabını biri verecek mi? “.  
 

“Geçmişte ölen oldu”


Benzer sıkıntıların her daim cezaevinde olduğunu ifade eden A.N., çok tedirgin olduklarını salgın nedeniyle eşinin de rahatsızlığı sebebiyle oldukça sıkıntı yaşadığını söyledi.
Geçmişte cezaevinde 74 yaşındaki akciğer hastası A.K.’nin de hayatını kaybettiğine dikkati çeken A.N., eşi için çok tedirgin olduğunu kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2021, 15:33

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER