Özdenefe, “Halkın Meclisini, entrika sahnesine çevirdiniz”

banner3

CTP Milletvekili Fazilet Özdenefe, hükümetin istifasını vermesi üzerine Cumhurbaşkan’ın bu istifayı meclise iletmesi ve yasal süreci başlatması gerektiğini savunarak, bu bildirimin henüz meclise ulaşmadığını söyledi.

Özdenefe, “Halkın Meclisini, entrika sahnesine çevirdiniz”

Özdenefe sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, Başbakanın dahi bugün meclise gelmediğini bildirerek şunları belirtti;

“1- Başbakan’ın dün hükümetin istifasını vermesi üzerine Cumhurbaşkan’ın bu istifayı meclise iletmesi ve yasal süreci başlatması gerekirdi . An itibarı ile bu bildirim meclise ulaşmamıştır.

2- Hükümetin istifasını veren ve erken seçim çağrısı yapan Başbakan’ın bugün meclise gelerek süreçle ilgili niyetini ortaya koyması ve erken seçimle ilgili gerekli adımları atması gerekmekteydi . Meclis’e gelen giden olmadı.

3- Yürütmenin en üstünde yer işgal edenlerin bu topluma karşı olan sorumluluklarını yerine getirmekten sürekli olarak kaçması kabul edilebilir değildir . Halk bunun hesabını sandıkta soracaktır. Halkın meclisini entrika sahnesine çevirdiğiniz yeter artık; farkında olmasanız da oyun bitti , perde kapandı!”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER