Özdil Nami: “Su boru hattıyla ilgili yaşanan süreci elektrikte de yaşamamız lazım…”

banner3

CTP Milletvekili Özdil Nami, Türkiye’den KKTC’ye getirilmesi planlanan elektrik ile ilgili açıklama yaparak, “Su boru hattında yaşanan süreci elektrikte de yaşamamız lazım…” ifadelerini kullandı.

Özdil Nami: “Su boru hattıyla ilgili yaşanan süreci elektrikte de yaşamamız lazım…”

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Özdil Nami, Genç TV’de Nazar Erişkin’in hazırlayıp sunduğu ‘Bugüne Dair’ programına konuk oldu.

Türkiye’den getirilmesi planlanan elektrik hattı hakkında açıklamalarda bulunan Nami, “Su borusu tamiri ile ilgili yaşanan süreci tekrar yaşamamamız lazım…” ifadelerini kullanarak geçtiğimiz günlerde gündeme gelen tamir ücretinin, kimin tarafından ödendiği konusuna dikkat çekti.

Türkiye’den gelen elektrikte, aynı olayların yaşanmaması adına her şeyin detaylı olarak belirtilmesi, belirlenmesi gerektiğine dikkat çeken Özdil Nami, “Çok ciddi çalışmalar yapılması lazım” dedi.

“Dünya kadar yapılması gereken şeyler var. Boruyla mı gelecek gemiyle mi? Nasıl getireceksiniz? Boruyla getireceksiniz, kıyıya çıkarıp nasıl dağıtacaksınız? Bir geceden yapılabilecek çalışma değil…” sözlerini kullanan CTP Milletvekili Nami, bahsi geçen geminin özel bir gemi olduğunu ve Türkiye’de bir tane bulunduğunu ifade etti.

Elektrikte tasarrufa gidilmesi için çalışmalar yapıldığını hatırlatan Nami, “Bizim amacımız; ucuz ve temiz…” diyerek iki kriterin de sağlanması gerektiğine vurgu yaptı.  

Nami, karbon temelli yakıtlardan uzaklaşılması ve yenilebilir enerjinin önünün açılması için çalışmalar yapılmasının önemine dikkat çekti.

Kıbrıs Postası

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER