Özyiğit: Ali Bizden ile başlayan uygulama belli ki sürüyor

banner3

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Basın-Sen Başkanı Ali Kişmir'in, Avrupa Gazeteciler Federasyonu’nun (EFJ) genel kuruluna katılmak üzere bulunduğu Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’ten dönerken İstanbul Havaalanı'nda ülkeye giriş yasağı olduğu gerekçesiyle gözlem altına alınması ile ilgili sosyal medya hesabından şu sözlere yer verdi

Özyiğit: Ali Bizden ile başlayan uygulama belli ki sürüyor

Cemal Özyiğit'in paylaşımı şu şekilde:

Basın Sen Başkanı Ali Kişmir’in de Türkiye’ye girişi engellendi. 4. Cumhurbaşkanı Akıncı’nın basın sorumlusu Ali Bizden ile başlayan uygulama belli ki sürüyor.

Belli ki, tamamen keyfi, insanların siyasi görüşüne göre yapılan ayrımcılığın yanı sıra, müdahale, baskı, tehdit ve anti-demokratik uygulamalar ile Kıbrıslı Türklere yönelik uygulanan ‘siyasi ambargo’ da sürüyor.

Birileri iki ülke arasındaki ilişkileri germekten başka bir işe yaramadığı tecrübeyle sabit olan bu uygulamalarda ısrarcı olabilir.

Ancak şu da çok iyi bilinsin ki, insan haklarına, ifade özgürlüğüne ve en önemlisi kendi irademize sahip çıkma mücadelemiz, bu tür uygulamalarla sindirilemeyecek kadar güçlüdür ve kararlılıkla sürecektir.

Diğer yandan hükümet yetkilileri ile Ersin Tatar’ın da kendi vatandaşlarına yönelik bu uygulamalar karşısında gerekli girişimleri yapmak bir yana, diyecek sözlerinin bile olmadığı gün gibi ortada. Gerçekten yazık.

Sizin tuttuğunuz yol belli ki bu, ama biliniz ki bu yol Kıbrıs Türk halkının yolu değildir.

Müdahaleyle, tehditle, baskıyla ve anti-demokratik uygulamalarla dolu bu yol yürünecek değil, utanılacak bir yoldur.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER