PCR vurugunu ile ilgili gözler yarınki bakanlar kurulu toplantısında

banner3

“PCR vurgunu” hakkında bilgiler, tepkiler ve gelişmeler yarınki Bakanlar Kurulu’nda konuşulacak...

PCR vurugunu ile ilgili gözler yarınki bakanlar kurulu toplantısında

Kıbrıs Postası’nın gündeme getirdiği ve kamuoyunu sarsan geriye dönük günde 10-15 bin “yapılmamış PCR testinin” devlete fatura edildiğine ve bazı özel hastane ile laboratuvarların bu konuda zan altında olduğu, ortalama 60 Milyon TL üzerinde bir “dolandırıcılığın” gündemde olduğuna dair şüphelerle ilgili tepkiler devam ederken konu hakkında gözler yarınki Bakanlar Kurulu ile Başbakanda olacak.

GÜNDE 20-25 BİN TEST İÇİN KAÇ PERSONEL ÇALIŞTI?

Vurgun” ayrıntılarını ele alması için Başbakanın ‘Başbakanlık Maliye Teftiş Kurulu’nu devreye sokacağı hükümet içi açık kaynaklardan kamuoyuna yansımış olmasına rağmen bu konuda şimdilik “bir adım atılmadığı” öğrenildi.

Geçtiğimiz aylarda 22-Bin 25 Bin PCR testinin ülkemizdeki “kaç personel” ile “kaç vardiya” bir düzende yapıldığı bir türlü anlaşılamazken, geriye dönük dökümler de merak konusu…

Söz konusu “vurgunun” aylarca günde 15 Bine varan naylon PCR test sonucunun Maliyeye fatura edilmesine ilişkin bilgilere dayanıyor.

Geçtiğimiz hafta konuyla ilgili gerek siyasilerden gerekse de toplumun bazı sivil kesimlerinden tepkiler gelmişti.

Meselenin aydınlatılması bu konuda "işini doğru yapan" bazı özel labaratuarları da zan altında bırakması bakımından kritik bir öneme sahip...

Kaynak: Kıbrıs Postası

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER