Prim affından faydalanmak isteyenler dikkat: Sosyal Sigortalar Dairesi'nde bordro ve vezne servisleri bugün de açık

banner3

Sosyal Sigortalar Dairesi Lefkoşa Bölge Amirliği'nde bordro ve vezne servislerinin bugün de hizmet verdiği bildirildi. Prim affından faydalanmak için verilen hizmet için vatandaşlara uyarı yapıldı.

Prim affından faydalanmak isteyenler dikkat: Sosyal Sigortalar Dairesi'nde bordro ve vezne servisleri bugün de açık

Sosyal Sigortalar Dairesi Lefkoşa Bölge Amirliği bordro ve vezne servisleri, bugün de hizmet verecek.

Prim affından yararlanarak ön peşinatlarını ödemek isteyen sigortalılara imkan tanımak için Sosyal Sigortalar Dairesi Lefkoşa Bölge Amirliği, bugün 09.00- 15.00 saatleri arasında  hizmet veriyor...

PRİM AFFI ÖDEMELERİ İÇİN SON TARİH 21 ARALIK

10 Temmuz 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 90/2020 ve 91/2020 sayılı Yasa Gücünde Kararnameler ile işveren ve bağımsız çalışanların, gecikmiş prim borçları ve gecikme zamlarının ödeme planı ile ilgili kurallara ilişkin 6/2020 sayılı Sosyal Güvenlik (Değişiklik) Yasası ve 8/2020 sayılı Kıbrıs Türk Sosyal Sigortalar (Değişiklik) Yasası çerçevesinde ödeyebilmek için ödeme süresi 21 Aralık 2020 tarihinde son bulacak.

Bakanlığımıza bağlı Sosyal Sigortalar Dairesi’ne  yasal süresi içerisinde başvuran ve müracaatları onaylanan sigortalıların, birikmiş prim borçları ve gecikme zamlarını tek seferde veya taksitli ödemeyi tercih etmeleri halinde ön peşinatını 21 Aralık tarihine kadar ödemeleri gerekiyor. 

Yapılan başvuruların fazla olması nedeniyle, izdiham  yaşanmasını  önlemek ve  sigortalıların ödeme yapabilmelerine olanak sağlanması için  bugün Sosyal Sigortalar Dairesi Lefkoşa Bölge Amirliği’nin bordro ve vezne servisleri 09.00- 15.00 saatleri arasında  hizmet verecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, bu tarihteki tahsilat işlemleri gecikmiş prim borçları ve gecikme zamlarının ödeme planı ile ilgili kurallara ilişkin olarak yapılacağından, bunun dışındaki işlemler için Sosyal Sigortalar Dairesi’ne hafta içi günlerde başvurulması istendi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER