Sağlık bakanı sayın Ünal Üstel'in sözüdür.!

banner3

Sağlık bakanı sayın Ünal Üstel'in sözüdür.!

Pazartesi bakanlar kurulunda;

1) İstihdam için YTKD yasa tasarısına ivedilik alınması,
2) Toplu taşımada yaşanan ödeme sorununun giderilerek yeniden faaliyetine başlamasını,
3) Ek mesailerin ödenmesini,
4) Risk ödeneği talebimiz konularını görüşeceğini ve salı günü başbakanla birlikte sendikamızla bir araya geleceğinin sözünü verdi.

Değerli üyelerimiz, bizim için burada esas olan verilen sözden ziyade hastalarımızın güvenliği ve selametidir.
Yoğun bakım, onkoloji, üroloji, acil servis, yeni doğan yoğun bakım, cerrahi, servisleri
Acil durum hastanesi, yoğun bakım, Girne hastanesi, cengiz Topel gibi vs. ortaya koyduğu irade bugün yurdun ve siyasetin dört bir yanında hissedildi. Bilinmelidir ki ortaya konulan irade takdire şayandır.
Bu irade sayesinde bugün sağlık bakanlığında, bakan, müsteşar, koordinatör ve müdürler ile toplantı tertip edilmesine zemin hazırladı.
Yapılan görüşme neticesinde yukarıda ifade edilen 4 maddenin pazartesi bakanlar kurulu, salı başbakanla sendikamızın bir araya gelerek neticeye bağlanabilmesi gelişmesine neden oldu.
Biz hemşireler sendikası ve hemşireler olarak verilen sözden ziyade bayram günü onkoloji hastalarının, yoğun bakım hastalarının sevk edilerek mağdur edilmemesi için, yine yaşanacak sevklerden devletin milyonlarca liralık zarar ziyana uğratılmaması (ki taleplerimizden kat ve kat fazla olacaktır) için;
BU SEBEPLE SADECE,YOĞUN BAKIM, ONKOLOJİ, YENİ DOĞAN SERVİSLERİNDE EK MESAİ ÇALIŞMAMA EYLEMİNİ  27.07.2021 SALI GÜNÜNE KADAR ERTELEDİK.

Bilinmelidir ki önümüzde ki salı günü taleplerimize elle tutulur bir cevap verilmez ve protokol imzalanmazsa eylem daha sert bir biçimde yeniden yürürlüğe koyulacaktır.
Bugün biz, yurdumuz halkımız ve hastalarımızın esenliği için bir adım attık. Sağlık bakanlığı ve hükümetin bunu görüp görmeyeceği kendilerine kalmış.

Bu duygu ve düşünceler ile başta meslektaşlarımız, hastalarımız ve tüm yurdumuzun bayramını en içten dileklerimizle kutlarız.
Saygılarımızla..

KTHES
Y.K BAŞKANI
İBRAHİM ÖZGÖÇMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER