SANAL POS VURGUNU

banner3

Lefkoşa’da polis akıl almaz bir olayı ortaya çıkardı. Sanal pos kullanarak İnternet üzerinden sahtekarlıkla 180 Bin TL gelir elde edilen kişiler polis tarafından düzenlenen operasyonla yakalandı.

SANAL POS VURGUNU

180 BİN TL’LİK GELİR ELDE ETTİLER… Lefkoşa’da sanal pos yolu ile bir site üzerinden web sayfasına girerek sahtekarlıkla 180 bin TL nakit para temin ettiği tespit edilen 4 kişi tutuklandı. Polis Basın Bülteni’ne göre, 14 Temmuz-17 Ağustos tarihleri arasında, Lefkoşa’da M.K.(E-27), sahiplerinin bilgisi veya rızası dışında elde ettiği 8 yurt dışı bankalarına ait şirket ve şahıs banka kartları bilgilerini, internet sayfası üzerinden “sanal pos”ta 22 kez kullandı.

SAHTE ŞİRKETLE SAHTE EVRAK DÜZENLEDİLER… Söz konusu şahsın; “başkasının kimliğine bürünerek, sanal pos yolu ile bir site üzerinden web sayfasına girilerek, sahte belge düzenlenip tedavüle sürülüp 180 bin TL’yi sahtekarlıkla işletmekte olduğu şirket adına temin ettiği” tespit edildi.

4 KİŞİ TUTUKLANDI… Aynı iş yerinde çalışan H.S.(E-33), M.Ç.(K-24) ve V.Ş.’nin (E-24) ise “dolandırmak kastı” ile iş yerine ait 36 faturayı şirket “ürünlerinin satışlarından elde edilmiş gibi” göstermek suretiyle sahte faturalarla birlikte sahte sipariş fişleri düzenleyip sahte belgeleri tedavüle sürdükleri tespit edildi. Bahse konu şahıslar tutuklanırken, soruşturma devam ediyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER