Saner, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı

banner3

Bakanlar Kurulu toplantısı Başbakan Ersan Saner başkanlığında yapıldı. Toplantı sonrası açıklama Başbakan Ersan Saner tarafından yapıldı.

Saner, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı

Çiğdem AYDIN

Toplantıda alınan kararların başlıkları şöyle;
 

*Maraş’ta bulunan Evkaf malları evkaf tarafından değerlendirecek .Yıkılmak üzere olan konutları Başbakanlık altında oluşturulacak icra komitesi değerlendirecek.

*Kovid 19 ile mücadelede rakamlar düşüşe geçmiştir günlük ortalama 20-25 bin test yapılıyor bugün  94 vaka tespit edildi. Acil durumda 70 yoğun bakımda 6 hasta vardır. Aşı konusunda ise sıkıntı yoktur.

*Şu ana kadar, 172 bin vatandaş tek doz ,145 bin çift doz, 35 bin kişi ikinci doz aşılarını olacak (Sinovac) böylece 217 bin kktc vatandaşı aşılanmış olacak .

*Sağlık Bakanlığı üst kurula aşılı vatandaşların kapalı alanlara PCR testi olmadan giriş çıkış yapmasına olanak sağlayacak öneriyi üst kurula sunacak. Burada amaç aşısız vatandaşları aşı olmak için cesaretlendirmek özendirmek

*Turizm ve eğitim sektörlerinde bağışıklığa önem veriyoruz ülkemizde aşı sorunumuz yoktur Dünyada 63 ülkede aşı yok bizde tercih hakkı var. Eylül ayında yüz yüze eğitim başlayacak Eğitim bakanlığı çalışmalarını tamamladı. Eylülde yüz yüze eğitim başlayacak. Öe yandan Turizm ve Eğitim sekötrlerinde aşılama büyük ölçüde tamamlandı.

*Türkiyedeki yangınlar devam etmektedir Hükumet olarak felaketzedeler için bir kampanya başlatıyoruz ve burada elde edilecek gelir Türkiye Cumhuriyetindeki felaketzedelere göndereceğiz. Kampanya şeffaflık ilkesi içinde sürdüreceğiz.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2021, 00:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER