Savaşan: Laf değil, hizmet üretmeye devam edeceğiz

banner3

UBP Lefkoşa Milletvekili Ahmet Savaşan, Kıbrıs Türk halkının çok güzel bir demokrasi sınavını daha geride bıraktığının altını çizerek, koronavirüs pandemisinin yıkıcı etkilerine rağmen Ulusal Birlik Partisi’nin bir yandan hükümet etme sorumluluklarını yerine getirdiğini diğer bir yandan ise yerel seçimlerde birinci parti olma başarısını gösterdiğini söyledi. Savaşan, ülke insanına hizmet etmeye devam edeceklerini kaydederek, “Laf değil, hizmet üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Savaşan: Laf değil, hizmet üretmeye devam edeceğiz

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) Lefkoşa Milletvekili Ahmet Savaşan, katıldığı bir televizyon programında, Yerel Kuruluş Organları Genel Seçimi’ni değerlendirdi.

UBP’nin 90, DP’nin 15 ve YDP’nin 13 olmak üzere hükümet ortaklarının toplam 220 belediye meclisi üyeliğinden 118’ini kazandığını anımsatan Ahmet Savaşan, Ana Muhalefet Partisi CTP’nin ise 87, TDP’nin 13 ve HP’nin de 2 meclis üyesi çıkarabildiğinin altını çizdi. 

“İTTİFAK HALKTAN YÜZDE 54 DESTEK ALDI”

Hükümet ortaklarının yaptığı ittifaka UBP, DP ve YDP’nin başkanlar ve parti yetkilileri seviyesinde samimi bir bağlılık gösterildiğine, ayrıca ittifaka tabanın da büyük oranda sahip çıkıldığına işaret eden Ahmet Savaşan, ittifakın toplamda aldığı yüzde 54’e yakın oyun bunu doğrular nitelikte olduğunun altını çizdi. Savaşan ayrıca toplam 18 belediyenin 8’ini ittifakın desteklediği adayların kazandığını, CTP’nin 7, bağımsızlarını ise 3 belediyede başarı gösterdiğine dikkat çekti.

“ÜSTEL HÜKÜMETİ ÜLKEDE İHTİYAÇ DUYULAN REFORMLARI YAPMAYA KARARLIDIR”

Başbakan Ünal Üstel’in kararlılığı ve hükümetin bakanları ile milletvekillerinin ortaya koyduğu iradeyle hayat bulan belediyeler reformunun son ayağı olan ve genel olarak belediyelerin ekonomik sürdürülebilirliğini sağlayacak 51/95 yasasının önümüzdeki günlerde meclisten geçirileceğini söyleyen Ahmet Savaşan, bu sayede yeni seçilen bütün belediye başkanları ile meclis üyeleri bölgelerine çok daha etkin hizmet verebilme imkanı bulacağını belirtti. Ahmet Savaşan, “Üstel hükümeti, ülkede ihtiyaç duyulan reformları yapmaya kararlıdır. Yerel seçimler artık geride kalmıştır. Hükümetimiz ve biz milletvekilleri üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Türkiye’nin desteğini de alarak hayatın bütün alanlarında ihtiyaç duyulan adımları atarak ülke insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Laf değil hizmet üreteceğiz” dedi. 

“SORUMLULUKLARA KARŞIN BAŞARILI BİR KAMPANYA YÜRÜTTÜK”

Seçime gerek aday olarak, gerekse de adayların destekçisi olarak katılan ve emek veren bütün KKTC vatandaşlarını ve ayrıca seçimlerin sorunsuz olarak gerçekleşmesinde emeği bulunan herkese teşekkür eden Ahmet Savaşan, “Kıbrıs Türk halkı çok güzel bir demokrasi sınavını daha geride bıraktı. Halk olmak, devlet kurmak bu demektir. Ulusal Birlik Partililer olarak seçimin hakkını verdiğimize ve iktidarın büyük ortağı olarak üstlendiğimiz sorumluluklara karşın başarılı bir kampanya yürüttüğümüze inanıyorum. Bizi özveri ile temsil eden aday arkadaşlarımızı ve arı gibi çalışan partililerimizi gönülden kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER