Taçoy’dan, yeniden aday olmayı düşünen Özgürgün’e: “Kumanda uzaktan çalışmaz”

banner3

UBP Milletvekili Hüseyin Özgürgün’ün, önümüzdeki seçimlerde aday olmayı planladığı yönündeki açıklamasıyla ilgili konuşan UBP Milletvekili Hasan Taçoy, “Aday olmasın demiyorum ama kumanda uzaktan çalışmaz, görüş alanı içinde olması lazım, bu şart” yorumu yaptı.

Taçoy’dan, yeniden aday olmayı düşünen Özgürgün’e: “Kumanda uzaktan çalışmaz”

Yaşamına Türkiye’de devam eden, eski Başbakanlardan, UBP Milletvekili Hüseyin Özgürgün’ün, önümüzdeki seçimlerde aday olmayı planladığı yönündeki açıklamasıyla ilgili konuşan UBP Milletvekili Hasan Taçoy, “Aday olmasın demiyorum ama kumanda uzaktan çalışmaz, görüş alanı içinde olması lazım, bu şart” yorumu yaptı.

Ada TV’de “Öğlen Ajansı” isimli programa konuk olan UBP Milletvekili Taçoy, ÖZgürgün’ün adaylık sinyaliyle ilgili soru üzerine, “Hüseyin Bey, çok uzun zamandır arkadaşım. Kendisiyle yurtdışına gitmeden önce görüşmüştüm. Bazı şeyleri eleştirme lüksüm var. Dost acı söyler deyip, yüzüne de söyledim” dedi.

Taçoy, “Aday olmasın demiyorum ama kumanda uzaktan çalışmaz, görüş alanı içinde olması lazım, bu şart” ifadelerini kullanarak, “Kendisine olan saygımdan, çok da bir şey söylemek istemiyorum ama hizmet, vatandaşın içinde olur” şeklinde konuştu.

Taçoy, “fazla yorum yapmak istemediğini” yineleyerek, “Gözümü ve ağzımı kapayıp geçerim. Belki mimikle ifade ederim ama bazı şeylerin yanlış olduğunu söyleyebilirim” dedi.

NE OLMUŞTU?

Yaşamına Türkiye’de devam eden UBP Milletvekili Hüseyin Özgürgün, geçtiğimiz haftalarda Kıbrıs Postası’na yaptığı özel açıklamasında, “Bu konuda (Milletvekilliği’ne yeniden aday olmak) bir düşüncem var. İade-i itibar noktasında bir düşünce… Bunu partim yapamadı, halk yapar mı diye düşünüyorum. Hiçbir makam veya görev almam. Verirseler reddederim. Ancak dediğim gibi, iade-i itibar meselesinden dolayı, Milletvekili adayı olma gibi bir düşüncem var” demişti.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2021, 17:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER