UBP-DP-YDP HÜKÜMETİ HALK DÜŞMANIDIR

banner3

Sol Hareket Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan yaptığı yazılı açıklamada, atanmış UBP-DP-YDP hükümetinin attığı her adımın halk aleyhine olduğunu belirterek, “iki ay dolmadan dördüncü kez akaryakıta zam yapılması kabul edilemezdir. Akaryakıta yapılan zamlar iğneden ipliğe her kalemde zam ve hayat pahalılığını arttıracaktır” dedi.

UBP-DP-YDP HÜKÜMETİ HALK DÜŞMANIDIR

Atanmış azınlık hükümet yapısının ekonomik yükü sürekli dar gelirli ve halkın omuzlarına yüklediğini, yeni zam ve vergiler ile çalışanlar, dar gelirliler ve halkın büyük bir kesiminin daha da yoksullaştırıldığını kaydeden Korkmazhan, “Halkın büyük bir kesimi borçlanarak yaşamakta ve borcunu borç ile ödemekte ve ay sonunu getirememektedir. Parası olmadığı için temel tüketim maddelerine ulaşamayanların, evine ekmek götüremeyenlerin, sağlık hizmetlerinden yararlanamayanların sayısı hızla artmaktadır” dedi.

Akaryakıta yapılan zammın geri alınmasını ve hayatın ucuzlatılması için biran önce kapsamlı bir çalışma başlatılmasını talep eden Korkmazhan, “bıcak kemiğe dayanmıştır. Ekonomik darboğaz karşısında halkı halkı koruyucu ve alım gücünü güçlendirecek politikaların biran önce hayata geçirilmesi elzemdir” dedi.

BU DURUM KADERİMİZ DEĞİLDİR 

Halkı atanmış azınlık hükümetine karşı harekete geçmeye çağıran Korkmazhan, “Bu durum, dayatılan bu yoksullaştırılma politikası kaderimiz değildir. Bu durumu değiştirecek olan halk iradesi ve mücadelesidir. Gün halkın harekete geçme günüdür” dedi.

Mecliste temsil edilen muhalefet partilerine sine-i millet çağrısını yineleyen Korkmazhan, “Meclis içi ve meclis dışı muhalefet en geniş demokratik birliği sağlamak, halk düşmanı atanmış azınlık hükümet yapısını ortadan akldırmak ve topluma öncülük yapmak görevi ve sorumluluğu ile yükümlüdür” dedi.

Muhalefetin bölünmüş ve bir birinden kopuk olmasının atanmış azınlık hükümetinin dilediği gibi davranmasına ve her türlü halk karşıtı politikayı rahatça hayata geçirmesine zemin sunduğunun artık herkesin farkına varması gerektiğini vurgulayan Korkmazhan, “Gün partisel veya kişisel hesap günü değildir. Gün halkın iradesine ve halk yararına siyasi ve ekonomik ortak bir muhalefet programı oluşturup, bunu hayata geçirebilmek için en geniş güç birliğini sağlama günüdür” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2021, 17:12

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER