Uçaner: Sonunda bu hafta o beklenen rakamlara geldik

banner3

Acil Durum (Pandemi) Hastanesi Başhekimi Dr. Erol Uçaner, kış aylarında Covid-19′la ilgili 2 teori olduğunu söyleyerek, sıkı antijen ve PCR kontrolü ile daha sakin bir kış geçirilebileceğini belirtti

Uçaner: Sonunda bu hafta o beklenen rakamlara geldik

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Uçaner, ciddi bir bulaş yaşandığını ve bunun beklenenden uzun sürdüğünü belirtti.

200’e yakın günlük rakamların günlerce sürdüğünü hatırlatan Uçaner, “Hastanede tedavi gören 100 üzerinde hasta, yoğun bakımda 22’ye kadar yükselen rakamlar oldu. Bir şekil düşecekti, önemli olan düşene kadar mücadele edip bu günlere en az zararla gelebilmekti. Sonunda bu hafta o beklenen rakamlara geldik” dedi.

“Önümüz kış. Kışa vaka sayıları için 2 teori var”

Rakamların düşmesindeki önemin, kış aylarında olası bir diğer dalgaya minimum rakamlardan başlayıp yükselmesini en uzun süreye yaymak ve zaman kazanıp maksimuma gelmesini uzun vadeye yaymak olduğunu söyleyen Uçaner, bu yüzden vaka rakamlarının daha da düşmesi gerektiğini belirtti.

Uçaner, “Önümüz kış. Kışa vaka sayıları için 2 teori var; Bunlardan biri ya çok sert geçecek, kapalı alanlarda olabilecek bulaş riski bizleri zorlayacak rakamlarla mücadele ettirecek. İkincisi, sıkı antijen, PCR kontrolü olacağı için sakin geçecek. Hangisi olur, kimse bilemez, birlikte göreceğiz. Geçen hafta toplam tespit edilen hasta 933.
Bu hafta tespit edilen toplam hasta 594. Hastanede şu an yatan hasta sayısı 54 . Yoğun bakımda yatan hasta sayısı 10. İstatistikte emeği geçen arkadaşlara teşekkürler” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER