"Umuda yolculuk" Yayla sahilinde kanlı bitti: 2 göçmen vuruldu, "sağlık durumları iyi"

banner3

Savaştan kaçan 30 Suriyeli göçmenden ikisi, polisin "dur" ihbarına uymadıkları ve kaçmaya çalıştıkları gerekçesiyle vuruldu. Biri kalçasından, diğeri ise kolundan vurulan iki kişiye PCR testi yapıldığı, sonuçların çıkmasının ardından Lefkoşa Devlet Hastanesi Ortopedi Servisi'ne yatırılacakları öğrenildi.

"Umuda yolculuk" Yayla sahilinde kanlı bitti: 2 göçmen vuruldu, "sağlık durumları iyi"

Yayla sahilinde bu sabah tespit edilen 7’si çocuk olmak üzere toplamda 30 Suriyeli göçmenden 2’sinin, bölgeden kaçmaya çalıştıkları sırada “dur” ihbarına uymadıkları gerekçesiyle polis tarafından vuruldukları ifade edildi.

Söz konusu iki kişinin sağlık durumlarıyla ilgili Kıbrıs Postası’na bilgiler veren Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Sonuç Büyük, 49 yaşındaki V.D. ile 50 yaşındaki M.S’nin, “ateşli silah yaralanması” şikayetiyle; önce Güzelyurt Sağlık Merkezi’ne, arından ambulansla saat 07.40 sıralarında Lefkoşa Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne getirildiklerini ifade etti.

BİRİ KALÇASINDAN, BİRİ KOLUNDAN VURULDU

Dr. Büyük, V.S. isimli şahsın kalçasından, M.S. isimli şahsınsa sol kolundan kurşunla vurularak yaralandığını ifade etti.

Her iki kişinin de PCR testlerinin yapıldığını, test sonuçları çıkana kadar gözlem altında tutulacaklarını belirten Büyük, sonuçların çıkmasının ardından ortopedi servisine yatırılacaklarını kaydetti.

Büyük, her iki şahsın da sağlık durumlarının iyi olduğunu kaydetti.

BRT: “1 KİŞİ ARANIYOR”

Öte yandan BRT, olay yerinden kaçan bir başka kişinin ise arandığı duyurdu, kaptanların yarın Güzelyurt Kaza Mahkemesi'ne çıkartılacağı öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamada, bu sabah 06:30 sıralarında,  Yayla köyü sahiline çıkmaya çalışan, 20'si erkek, 3'ü kadın ve 7'si çocuk olmak üzere toplam 30 Suriye uyruklu mülteci tespit edildi.

Mültecilerle  birlikte, tekneyi kullanan 2 kaptan tutuklandı. Operasyon, Sahil Güvenlik ekiplerinin aldığı ihbar doğrultusunda polis ile işbirliği içinde gerçekleştirildi.

Kaynak kıbrıs postası

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER