Ünal Üstel Bakanlıktan alınmasıyla ilgili konuştu: "Başkanımız yanlış yönlendirilmiş olabilir"

banner3

UBP Milletvekili Ünal Üstel, “Kurultay süreci yaşadık, sonrasında yeni bir hükümet kuruldu. Sanırım Sayın Genel Başkanımıza birileri yanlış bir şeyler söyledi, yanlış yönlendirildi. Birilerinin etkisinde kaldı ve görevden alındım” dedi.

Ünal Üstel Bakanlıktan alınmasıyla ilgili konuştu: "Başkanımız yanlış yönlendirilmiş olabilir"

Eski Sağlık Bakanı ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Ünal Üstel, Kıbrıs TV'de Erçin Şahmaran'ın sorularını yanıtladı.

Sağlık Bakanlığı görevinden alınmasıyla ilgili konuşan Üstel, “Kurultay süreci yaşadık, sonrasında yeni bir hükümet kuruldu. Sanırım Sayın Genel Başkanımıza birileri yanlış bir şeyler söyledi, yanlış yönlendirildi. Birilerinin etkisinde kaldı ve görevden alındım. Bu gayet normal, bunlar siyasette var...” dedi.

"Objektif" isimli programa katılan Üstel'in gündeme dair açıklamaları şöyle:

"Tüm dünyanın mücadele ettiği, Koronavirüs pandemisinde bilimsel olarak kanıtlandı ki, aşı olan insanlar, aşı olmayan insanlara göre daha az hasta oluyor. Birçok ülke aşıya ulaşamazken, bizde aşı sorunu yok. Hem yeterli sayıda, hem de çeşit olarak ciddi bir aşı stokumuz var. Yaklaşık 15 gündür, öncelikli gruplar başta olmak üzere, dördüncü doz aşılamaya başladık.

Her türlü eleştiriyi, bir kazanç olarak gördük ve faydalanmaya çalıştık. Sadece eleştirmekle olmaz. Öneri de sunulsun, biz görev sürecimizde, her türlü düşünceden katkı almaya özen gösterdik. Elimizde olan tek güvence aşı. Mutlaka aşımızı olalım. 

UBP olarak, önemli bir kurultay süreci yaşadık. Sonrasında yeni bir hükümet kuruldu. Sanırım Sayın Genel Başkanımıza birileri yanlış bir şeyler söyledi, yanlış yönlendirildi. Birilerinin etkisinde kaldı. Ve görevden alındım. Bu gayet normal, bunlar siyasette var. Dargın veya küskün değilim. Ben görev verildiği sürece en iyisini yapmak için çalışırım. UBP beni her makama getirdi. Benim makam merakım veya talebim hiçbir zaman olmadı. Yeni dönemde istikrarı yakalamak zorundayız. En iyi kararı yine halk verecek."  

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2021, 17:38

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER