Üst Komitenin kararı sektörde rahatsızlık yarattı

banner3

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin eğlence mekanlarına ilişkin kararı sektörde rahatsızlık yarattı. İlk tepki Imagine Cafe Bar’dan geldi. Bar Direktörü Hüseyin Ekinci, hukuki dayanağı olmayan bu kararı tanımadıklarını söyledi.

Üst Komitenin kararı sektörde rahatsızlık yarattı

Lefkoşa’da bulunan Imagine Cafe Bar Direktörü Hüseyin Ekinci, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin dün açıkladığı “Eğlence mekanlarına artık aşısız müşteriler kabul edilmeyecek” kararına isyan etti.

Ekinci, bu kararı tanımadıklarını belirterek, kararın hiçbir hukuki dayanağı olmadığını savundu. Konuyu yargıya taşıyacağını bildiren Ekinci, “Mekanımdan içeri hiçbir devlet yetkilisi giremez. Girse de cezaları hukuki olmaz. Bu kararı tanımıyorum. Bu ayrımcılıktır. 7 Ağustos’ta ilk etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Bu kararı o gece eyleme dökeceğim” dedi. Konuyla ilgili ilk açıklama Imagine Cafe Bar’ın Facebook sayfasından yapıldı.  Yapılan paylaşımda, “İmagine Bar olarak, Üst Kurul’un almış olduğu, aşısız kişilerin eğlence mekanlarına giremeyeceği yönündeki saçma ve dayanıksız kararlarına uymayacağımızı bildiriyoruz. İnsanları bölücü tutumlarınızla ayrıştırmaya çalışıyorsunuz. Buna destek olmayacağız…” denildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER