Yollara dökülen harçlar tehlike oluşturuyor!

banner3

KKTC’nin bir çok bölgesinde bulunan beton mikserleri yeterli önlem alınmadığı için yolları kirletiyor. Mikserdeki sulu beton harçları yolda giderken dökmeleri hem çevre kirliliğine hem de diğer araçlar için tehlike arz ediyor.

Yollara dökülen harçlar tehlike oluşturuyor!

Vatandaşlar söz konusu beton mikserlerinin bağlı bulunduğu firmalara gerekirse ceza verilmesini istiyor. Bu durumun sürekli tekrarlandığını ve buna kalıcı olarak bir çözüm bulunmasını istedi. Bu konuda yetkililerin gerekirse cezai müeyyide uygulaması gerektiğini söyleyen vatandaşlar, “Zaman zaman yoldan geçerken rastladığımız beton yüklü mikserler, yolda hareket halindeyken adeta çevreye sulu beton döküyor. Yetkililerin bu konuda mutlaka denetim yapması ve kanunlara uymayan firmalara cezai müeyyide uygulamasını istiyoruz" dediler.

Betonların kurumasıyla yolda oluşan tepeciklerden şikayet eden bir sürücü ise, “Dikkat etmiyorlar. Rastgele geçiyorlar. Araçlara zarar veriyor. Bizlere zarar veriyor. Yollarda öbek öbek beton oluyor. Lastiklerimizi balatalarımızı arabalarımızı sürekli tamire götürmek zorunda kalıyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: KIBRIS HABER ÖZEL/ Gül UZUNCA

https://www.kibrishaber.com/kibris/yollara-dokulen-harclar-tehlike-olusturuyor-h13182.html

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER