Netflix, en çok izlenen 10 yapımını ilk kez açıkladı!

banner3

Kurulduğundan beri yapımlarının ne kadar izlendiği konusunda ketum davranan Netflix, tarihinde ilk defa izlenme rakamlarını paylaştı.

Netflix, en çok izlenen 10 yapımını ilk kez açıkladı!

2013 yılında House of Cards ile kendi içeriklerini üretmeye başlayan Netflix, aradan geçen 8 yılda dünyanın en büyük yayın akışı platformu olmaya başardı. Dünya genelinde 200 milyondan fazla abonesi bulunan şirket, günden güne büyümeye ve genişlemeye devam ediyor.

Her ne kadar Netflix yapımlarının dünya çapında ne kadar büyük bir ilgiyle karşılandığı bilinse de, şirket izlenme oranlarını paylaşmak ve hangi yapımlarının daha çok rağbet gördüğünü açıklamak konusunda oldukça ketum davranıyordu. Uzun yıllardır sürdürdüğü geleneği bir kenara bırakan yayın akışı firması, geçtiğimiz ay en çok izlenen yapımlarını açıkladı.

Netflix’in League of Legends dizisinden beklenen haberler geldi

Netflix platformunda yayınlanacak League of Legends dizisi Arcane hakkında yeni gelişmeler açıklandı. Fragman ve çıkış tarihi belli oldu.

Listelerin başında Bridgerton ve Bird Box göze çarpıyor

Geçtiğimiz dönemlerde izlenme oranları konusunda neredeyse hiçbir bilgi paylaşmayan şirket, son yıllarda kendi bünyesindeki yapımlara dair bazı verileri iletmeye başlamıştı. Netflix, bir programın en az 2 dakikasını izlemiş olan kullanıcı sayısını basınla paylaşsa da bu pek de ayırt edici bir veri olmuyordu. Nitekim Netflix’in ana sayfada öne çıkardığı yapımlar hemen hemen herkes tarafından birkaç dakika da olsa izleniyordu.

Tarihinde ilk defa geleneklerini bir kenara bırakan Netflix, en azından kendi bünyesindeki yapımların toplam izlenme sürelerini açıkladı. Netflix’e özel dizilerde, 625 milyon saatlik izlenme süresiyle Bridgerton‘ın ilk sezonu başı çekiyor. La Casa de Papel ve Stranger Things, iki ayrı sezonuyla listede kendine yer bulmuş durumda.

Netflix’e özel filmlerde ise Bird Box listenin en tepesinde yer alıyor. 2020 yılında izleyicilerle buluşan ve yakında devam filmini de izleyeceğimiz Extraction ise 231 milyon saat ile ikinci sırada…

Eylül ayında en çok izlenen 10 Netflix dizisi:

Bridgerton, Sezon 1 – 625 milyon saat

La Casa de Papel, Bölüm 4 – 619 milyon saat

Stranger Things 3 – 582 milyon saat

The Witcher, Sezon 1 – 541 milyon saat

13 Reasons Why, Sezon 2 – 496 milyon saat

13 Reasons Why, Sezon 1 – 476 milyon saat

You, Sezon 2 — 457 milyon saat

Stranger Things 2 – 427 milyon saat

La Casa de Papel, Bölüm 3 – 426 milyon saat

Ginny & Georgia, Sezon 1 – 381 milyon saat

Popüler Netflix filmi, oyun oluyor!

Netflix'in Eylül ayı içerisinde izleyicilerle buluşturduğu Kate, kısa bir süre sonra roguelike türünde bir oyunla karşımızda olacak.

Eylül ayında en çok izlenen 10 Netflix filmi:

Bird Box — 282 milyon saat

Extraction — 231 milyon saat

The Irishman — 215 milyon saat

The Kissing Booth 2 — 209 milyon saat

6 Underground — 205 milyon saat

Spenser Confidential — 197 milyon saat

Enola Holmes — 190 milyon saat

Army of the Dead — 187 milyon saat

The Old Guard — 186 milyon saat

Murder Mystery — 170 milyon saat

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER