Ersoy'un Avukatından Açıklama: "Müvekkilim Ne Organizatör Ne Sağlık Çalışanıdır! "

banner3

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) konser öncesi ülkeye giriş yaparken kullandıkları PCR testleri sahte çıkan Bülent Ersoy'un orkestra ekibi, dün 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Müzisyen ekip, dava sonrası "Herkesi işinden etti, hayatıyla oynadı Bülent Ersoy... Bu kadar aileyi perişan etti." sözleriyle ünlü sanatçıya tepki gösterdi. Avukatı aracılığıyla konuyla ilgili yeni bir açıklama yapan Diva, suçlamaları reddetti

Ersoy'un Avukatından Açıklama: "Müvekkilim Ne Organizatör Ne Sağlık Çalışanıdır! "

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) sahte PCR testi davasında yargılanan şarkıcı Bülent Ersoy’un 21 kişilik orkestra ekibi için mahkeme kararını açıkladı. Müzisyen ekip, sahte PCR testi ile ülkeye giriş yaptıkları için 1 ay hapis cezasına çarptırılırken, orkestra şefi ise 45 gün hapis cezası aldı.

"HERKESİ İŞİNDEN ETTİ"

Orkestra üyeleri, verilen bu kararın ardından mahkeme çıkışı Bülent Ersoy'a isyan etti. Müzisyenler, "Hani servetini harcayacaktın? Herkesi işinden gücünden etti, devlet memurluğundan etti Bülent Ersoy... Sahte bir şey almadık biz. Sahte olduğunu bilmiyorduk. Bize sadece 'Bu evraklarla gireceksiniz' dendi. Bu kadar aileyi perişan ettiniz, herkesin hayatıyla oynadı." şeklinde konuştu.

BÜLENT ERSOY CEPHESİNDEN AÇIKLAMA

Yaşanan gelişmelerin ardından suçlamaları kabul etmeyen Bülent Ersoy cephesinden açıklama geldi. Avukatını vekil atayan Ersoy, sosyal medya hesabından yayınladığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Müvekkilem Bülent Ersoy'a günlerdir yapılan haksız, mesnetsiz suçlamalar ve iftiralar hakkında bilgi dezenformasyonunu engellemek ve kamuoyunu doğrularla aydınlatmak amacıyla bu bildiri yazılmış olup kamuoyunun bilgisine sunulur. Öncelikle belirtmek isteriz ki, 28.08.2021 tarihinde vereceği konser için iki gün önceden yani 26.08.2021 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne giden müvekkilem, sıradan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gibi yasal prosedürlere uyarak seyahatini gerçekleştirmiştir. Bu sebeple de KKTC'ye giriş çıkışlarda herhangi bir sorun yaşamamıştır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde sahte PCR testinden dolayı yargılanan orkestra ekibi, konser başına ücret alan, bağımsız çalışan ve müvekkilem gibi birçok sanatçıya da ücret karşılığında hizmet veren bir ekiptir. İlgili orkestra ekibinin hangi şartlarda ve ne şekilde KKTC'ye geldiği konusunda müvekkilemin herhangi bir bilgisi bulunmamaktadır. Zira müvekkilem, ne bir organizatör ne bir pasaport görevlisi ne de PCR testi yapan veya kontrol eden sağlık çalışanıdır. Bu sebeple kamuoyunda müvekkilemi karalamak amacıyla sahneyi paylaştığı müzisyen arkadaşlarının sahte PCR testi yaptırdığı ya da yaptırıldığı iddiasının muhatabı müvekkilemin kendisi değildir. Ancak bu durumu fırsat bilen bir kısım kötü niyetli kişiler sosyal medyadaki asılsız söylemleriyle müvekkilemi münferit olayın nedeni olmakla suçlamaktadırlar. Oysa müvekkilemin bu durumla ilgili hiçbir hukuki bağlantısı bulunmamaktadır.

Müvekkilem sahne arkadaşlarına destek olmak için sadece insani duygularla onların hem maddi hem de manevi olarak yanında bulunmuş, özgürlüklerine kavuşmaları için olağanüstü bir çaba sarf etmiştir. Ancak kamuoyunun da takdir edeceği üzere müvekkilem ne bir hâkim ne de kanun koyucunun kendisidir. Müvekilem verilen hapis kararını en az orkestra arkadaşları kadar derin bir üzüntüyle karşılamıştır. İlgili orkestra ekibinin almış olduğu cezayı kullanarak kötü niyetle kamuoyunu yanıltmaya çalışan ve müvekkilemin kişiliğine saldırıda bulunan zihniyetleri şiddetle kınıyor, işin aslını ve esasını bilmeden yorum yapan kötü niyetli kişiler hakkında gerekli suç duyurularında bulunacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER