Seda Sayan "Türkiyeli Kıbrıslı" dedi KKTC'ye karşı kampanya başlattı

banner3

Türkiye’nin ünlü isimlerinden Seda Sayan, Bülent Ersoy’un 21 kişilik orkestrasının yargılandığı davaya karşı “adalet” kampanyasına girişti. Sayan, KKTC kanunlarını bilmeden “Türkiyeli, Kıbrıslı” söylemleriyle şimşekleri üzerine çekti.

Seda Sayan "Türkiyeli Kıbrıslı" dedi KKTC'ye karşı kampanya başlattı

Bülent Ersoy'un Bafra'daki Nuh'un Gemisi Otel'de vereceği konser için KKTC'ye sahte PCR ile giriş yapan 21 kişilik orkestra ekibi bugün hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi. Ünlü sanatçı Seda Sayan da kararı eleştirerek, "müzisyenlerimiz için adalet" kampanyasına başladı.

Bülent Ersoy'un Nuh'un Gemisi Otel'de vereceği konser için KKTC'ye sahte PCR ile giriş yapan 21 kişilik orkestra ekibi bugün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargıç karşına çıkarıldı.

Yaklaşık bir aydır, mahkemeye çıkmayı polis gözetiminde bir otelde bekleyen 21 kişilik orkestra ekibi, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmelerine karar verildi. Müzisyenlerle ilgili kesin karar önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Bu arada ekibe sahte PCR belgesi sağlayan zanlılar Yılcay Takar, Mehmet Öz ve Otel Genel Müdürü Süleyman Leventoğlu, 20'şer bin TL'lik teminatla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

"MÜZİSYENLER İÇİN ADALET KAMPANYASI" BAŞLATTI

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararını beğenmeyen Türkiye'nin ünlü sanatçısı Seda Sayan, Instagram hesabından KKTC'ye karşı "adalet kampanyasına" başladı.

Seda Sayan Instagram paylaşımında şunları yazdı:

"Kıbrıs'a konser vermek için giden 21 müzisyenin eline tutuşturulan sahte PCR raporu düzenleyen 'KKTC vatandaşı' otel yöneticileri SERBEST,

Sahte belgeleri düzenleyen 'KKTC vatandaşı" hastane yetkilisi, doktor ve hemşire SERBEST,

Seda Sayan'ın KKTC kanunlarını bilmeden başlattığı kampanya, 2 saat içinde bin 600 kişi tarafından beğenildi.

ERSOY'DAN "EKİP BIRAKILSIN" RİCASI....

Öte yandan Seda Sayan Star TV ekranlarında canlı yayınlanan "Sabahın Sultanı" programında şunları söylemişti:

"6 yılla yargılanmak ne demek. Bu çocuklar pırıl pırıl tertemiz çocuklar ve hiç suçları yok. Karşı taraf diyor ki... '2 aşısı olana PCR testini biz göndereceğiz, biz yaptıracağız' diyorlar ve PCR testinin sahte olduğu orada ortaya çıkıyor. Bülent Ersoy'la gidiyorlar, Halamla. Halam uğraşıyor. Bana özellikle Bülent Ersoy hanımefendi de rica etti. Canlı yayındasın senin sesin kolay duyulur. Lütfen çağrıda bulun diye. Çağrıda bulunuyorum. Sizden istirham ediyorum o müzisyenlerimizi kurtarınız. Ayıp, bu kadar da değil..."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER