Anastasiadis 25 Haziran’da Brüksel’de BM Genel Sekreteri ile görüşecek

banner3

‘Kıbrıs Cumhuriyeti’ Başkanı Nikos Anastasiadis, 24 -25 Haziran tarihlerinde Brüksel’de düzenlenecek olan AB Zirve Toplantısı çerçevesinde, 25 Haziran’da BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüşecek.

Anastasiadis 25 Haziran’da Brüksel’de BM Genel Sekreteri ile görüşecek

Kıbrıs Haber Ajansına ulaşan bilgilere göre, Anastasiadis – Guterres görüşmesi 25 Haziran, sabah saat 10.30’da başlayacak. Bu, nisan ayı sonunda Cenevre’de gerçekleştirilen gayrı resmi konferanstan sonra Cumhurbaşkanı ve Genel Sekreter arasında gerçekleştirilecek ilk görüşme olacak.

Anastasiadis ve Genel Sekreter, Kıbrıs verilerini ve Türk tarafının iki ayrı devlet oluşturulması ısrarı ve kapalı Maraş kentinin açılışı ışığında, yeni gayrı resmi bir konferans konusunda görüş birliğine varılması konularını ele alacaklar. Bu arada, bu görüşmeden önce, gelecek hafta başında, BM Genel Sekreterinin Özel Danışmanı Jane Holl Lute’un adayı ziyaret ederek her iki tarafla temaslarda bulunması bekleniyor.

Dışişleri Bakanı Nikos Christodoulides dün, Kıbrıs’taki BM Barış Gücü (UNFİCYP) ve İyi Niyet Misyonu ile ilgili raporun sunumu çerçevesinde BM Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar ile bir görüşme yaptı.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2021, 15:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER