Rum Bakanlar Kurulu toplanıyor: Yeni tedbirler gündemde

banner3

Rum Bakanlar Kurulu bugün Rum lider Nikos Anastasiadis’in başkanlığında toplanıyor; Koronavirüs vaka sayılarındaki yükseliş nedeniyle yeni tedbirlerin alınması gündemde...

Rum Bakanlar Kurulu toplanıyor: Yeni tedbirler gündemde

 Kıbrıs Haber Ajansı'nın haberine göre, Rum hükümeti 1 Ağustos’tan itibaren ücretsiz hızlı test uygulamasını sonlandırmayı, pek çok tesiste geniş çapta uygulanan SafePass uygulamasını da daha küçük tesis ve iş yerlerine yaymayı düşündüğü belirtiliyor.

Kıbrıs Haber Ajansı'nın edindiği bilgilere göre, Rum Sağlık Bakanı bugün konuyu Bakanlar Kuruluna getirerek küçük işletmeler de dahil pek çok alanda SafePass’ın zorunlu olarak kullanıma girmesini inceleyecek.

Tek haneli alanlarda da SafePass gösterilmesi senaryosu ile ilgili talimatın 1 Ağustos’tan itibaren daha küçük işletmeler ve mini market içinde geçerli olması bekleniyor. 

Bugünkü toplantıda 12 yaş üzeri çocukların aşılanmasının onaylanması konusu da masaya yatırılacak.

Bilimsel Danışma Heyetinin belli bir bölümü bu konuda tereddütlü olsa da hükümet, 12 yaş üzerindeki çocukların aşılanmasının onaylamasına olumlu bakıyor.

Buna ek olarak, hükümet Bakanlar Kurulunda ayrıca yaşlıların kaldığı huzur evlerinde çalışan personelin her 48 saatte bir PCR testi yaptırma zorunluluğunu da gündeme getirecek.

Şimdiye kadar geçerli olan tedbirlerin 31 Temmuz’da sona ermesi bekleniyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER