Korkutan patlama nedeniyle oluşan zehirli gazlar "adaya ulaşmadı"

banner3

Güney Kıbrıs Hava Kalitesi Departmanı Başkanı Dr. Savvides, patlamadan kaynaklanan zehirli dumanların adadaki hava kalitesini etkilemediğini, bunu “rüzgarın kuzey doğuya doğru esmesine” borçlu olunduğunu belirterek “zehirli bulut Kıbrıs’tan ziyade; Türkiye ve Suriye’nin belirli bölgelerine gitti” dedi.

Korkutan patlama nedeniyle oluşan zehirli gazlar "adaya ulaşmadı"

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta dün gerçekleşen ve Kıbrıs adasından da hissedilen şiddetli patlama sonucu ortaya çıkan zehirli gazın, Kıbrıs’a ulaşmadığı ifade edildi.

Cyprus Mail gazetesinde yer alan haberde, Güney Kıbrıs Çalışma Bakanlığı’nın Hava Kalitesi Departmanı Başkanı Dr. Chrysanthos Savvides, patlamadan kaynaklanan zehirli dumanların adadaki hava kalitesini etkilemediğini söyledi.

Savvides, “Kıbrıs'ta havadaki kirlilik şimdilik ortalamanın üzerinde değil” dedi.

Güney’in Hava Kalitesi Departmanı Başkanı Dr. Savvides, zehirli bulutların ada üzerine gelmemesinin nedeninin, “rüzgarın kuzey doğuya doğru esmesine” borçlu olunduğunu belirterek, “zehirli bulut Kıbrıs’tan ziyade; Türkiye ve Suriye’nin belirli bölgelerine gitti” şeklinde konuştu

Rüzgarın yönüne ve gücüne bağlı olarak bu durumun hızla değişebildiğini belirten Savvides, “Bu yüzden sürekli olarak havadaki azot oksit seviyelerini ölçüyoruz ”dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER