Oxford'un aşı testlerinin ilk sonuçları bugün yayımlanacak

banner3

İngiltere'nin en prestijli üniversitelerinden Oxford'un, Covid-19 aşısı ile ilgili sürdürdüğü denemelerin ilk sonuçlarının bugün yayımlanması bekleniyor.

Oxford'un aşı testlerinin ilk sonuçları bugün yayımlanacak

Astra Zeneca şirketi ile birlikte geniş insan kitleleri üzerinde yürütülen denemelerin sonuçlarının Covid-19'a karşı bir başarı sağlayıp sağlamadığı henüz bilinmezken, uzmanlar açıklanacak olan sonuçların kesin bir veri ortaya koymasının beklenmemesi gerektiği yönünde birleşiyorlar.

BBC'nin haberine göre, geniş ve kapsamlı sonuçlarının ilerleyen günlerde yayımlanması beklenen aşı denemelerinin devam edeceğini ifade edilirken, önemli sayıda uzman aşının 2021 ortalarından önce üretilemeyeceği konusunda hemfikir.

Öte yandan uzmanlar  üretilecek olan aşının insanların bağışıklık sistemine iyi gelip gelmeyeceği konusunda da tartışmalarını sürdürüyorlar. Buna göre, insanlık tarihinde görülen 4 ayrı Koronavirüsün halen daha insanlar arasında yaygın olduğu ve aşılarının bulunmadığını ifade ediliyor. Uzmanlar bu noktada, söz konusu virüslerle aşının değil, insanların virüse karşı bağışıklık kazanmalarının önemli olduğunun da altını çiziyorlar.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER