Uçaner: 15 Yaşında çocuğumuz yoğun bakımda

banner3

Acil Durum Hastanesi Başkemi Dr. Erol Uçaner, dünkü vaka yükselişini beklemediklerini açıklayarak, bunun günlük bir yükselişmi olup olmadığının önümüzdeki günler belli olacağını söyledi.

Uçaner: 15 Yaşında çocuğumuz yoğun bakımda

Uçaner: Dünkü vaka yükselişini biz de beklemiyorduk

Havadis Web Tv‘de Damla Dabis‘in sorularını yanıtlayan Uçaner, pandemi başladığından beri verilen istatistik oranlarının değiştiğini kaydederek, son 3 aydır rakamların düşüşe geçtiğini hatırlattı.

Uçaner, “Bu rakamı biz de beklemiyorduk ancak vaka sayıları dün yüzde 90’lık bir artışla 113’e çıktı. Önemli olan bu yükseliş pik yapacak mı yapmayacak mı. Yani bir günlük yükseliş mi değil mi bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz” dedi.

“15 yaşında çocuğumuz yoğun bakımda”

Pandemide toplam yatak sayısının 130 olduğunu ve şu anda 33 hastanın tedavi gördüğünü anlatan Uçaner, yoğun bakım yatak sayısının da 36’ya çıkarıldığını ve şu an yoğun bakımda da 9 kişinin tedavi gördüğünü belirtti.

Uçaner, “Yoğun bakımda yatan hastalarımızın yaş aralığı 15-92, servislerde ise yaş aralığı 30-90 şeklindedir. 15 yaşındaki hastamız 12 Eylül’den bu yana yoğun bakımda tedavi görüyor” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER