KKTC A Milli Takımı, Kırgızistan Milli Takımı’nı konuk etti

banner3

Ülke basketbolu uzun yıllar sonra dış temasta bulundu

KKTC A Milli Takımı, Kırgızistan Milli Takımı’nı konuk etti

Kıbrıs Türk basketbolu tarihi günlerinden birine tanıklık etti. KKTC A Milli Basketbol Takımı ile Kırgızistan Milli Takımı, Atatürk Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi.

Ülke sporunun dışa açılımda yaşadığı sıkıntılara yönelik önemli bir atılım olarak kabul edilen bu karşılaşmayı KKTC A Milli Takımı 78-62’lik skorla galip tamamladı.

 Karşılaşmada Başbakan Ersan Saner, Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkanı Mete Topçu, Spor Dairesi Müdürü Fuat Tek ile Kırgız yetkililer protokol tribününde yer alarak takip etti. Müsabaka öncesinde her iki takım ve yetkililer birlikte fotoğraf çektirerek bu tarihi anı ölümsüzleştirdi.

 Tamer Bolat, Emrah Güven, Halit Kıryağdı ve Ahmet Şahinsoy’un teknik sorumluluğunu üstlendiği KKTC A Milli Basketbol Takımı karşılaşmaya Temur Rustamov, Berk Argın, Arif Yılmabaşar, Fuat Farisoğlu ve Hamit Çeliktaşlılar ilk 5’i ile, konuk Kırgızistan ise mücadeleye Shakirzhan Kuranbaev, Roman Demchenko, Baiysh Adiev, Evgenii Pekhov ve Nurtai Subanbekov ilk 5’i ile başladı.

İki ülkenin milli takımları 21 Temmuz Çarşamba günü saat 19.00’da yine Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda bir dostluk karşılaşması daha oynayacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER