Sezonun Son Pedalları çevrildi 2021 Güner Burgul Bisiklet Sezonu Sona erdi

banner3

2021 Güner Burgul Bisiklet Sezonu çekişmeli geçen yarışların ardından sona erdi.

Sezonun Son Pedalları çevrildi 2021 Güner Burgul Bisiklet Sezonu Sona erdi

Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen 2021 Güner Burgul Bisiklet Sezonu, Dağ Bisikleti, Yol Bisikleti ve Bireysel Zamana karşı kategorilerinde gerçekleşen yarışların ardından şampiyonların belirlenmesi ile sona erdi.

Sezonun son faalieti olma özelliği taşıyan KKTC Bireysel Zamana Karşı Şampiyonası, 18,41 km’lik Argonya Parkuru’nda gerçekleşti. Müsabakada lisanslı sporcular; Yıldız Kız, Yıldız B Erkek, Yıldız A Erkek, Genç Erkek, Kadın, Erkek, Master 1 Erkek ve Master 2 Erkek olmak üzere, 8 ayrı kategoride yarışmalar gerçekleşti. Şampiyonada ayrıca, Herkes İçin Bisiklet (HİB) kategorisinde de zamana karşı yarışlar yapıldı. Müsabakalarda 50’si lisanlı, 31’i de HİB olmak üzere toplamda 81 bisikletçi pedal çevirdi.

Yarışta Yıldız Kızlarda Polen Yarıcıoğlu, Yıldız B Erkeklerde Asım Erk Cellatoğlu, Yıldız A Erkeklerde Emre Kaplan, Genç Erkeklerde, Yıldıray Pekmez, Kadınlarda Sevim Yıldız, Erkeklerde Hüseyin İlker Erçen, Master 1 Erkeklerde Buğra Cömert ve Master 2 Erkeklerde Ali Sukan, KKTC Bireysel Zamana Karşı şampiyonu oldu. Parkurun en iyi derecesine imza atan erkekler kategorisinde ki Hüseyin İlker ErÇen, 24 dk 31 sn 898 selise ile genel klasman birincisi oldu. Genel klasman ikinciliği erkekler kategoriside yarışan Okan Yücel olurken, üçüncülüğpü ise Master 1 Erkek kategorisinde yarışan Buğra Cömert elde etti. Ayrıca Hip Katagorisinde yarışan Güven Sigorta Kadın Takımı üstün başarı sergilerken, takımda; Birgül Demirel, Aslı Simay Yazıcı, Mustakbel Tezel ve Bahar Ersözer yer aldı. 2021 MTB ve 2021 Yol Şampiyonluğunu alan sporcu ise kadınlar kategorisinde yarışan Sevim Yıldız oldu.

2021 Gürel Burgul Bisiklet Sezonu’nun sonunda şampiyon olan sporculara ödüllerinin takdim edileceği Ödül Gecesi’nin, Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu’nun ilerleyen günlerde açıklayacağı günde gerçekleşeceği bildirildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER