Apple bu akşam ne tanıtacak? İşte son beklentiler

banner3

Apple, 14 Eylül etkinliğinde karşımıza iPhone 13’ler, Watch Series 7 ve iPad’ler ile çıktı. Peki bu akşam tam olarak ne tanıtılacak?

Apple bu akşam ne tanıtacak? İşte son beklentiler

Apple’ın “Güç, iki, bir.” mottosuyla öne çıkardığı etkinlikte karşımıza ilk olarak yeni kablosuz kulaklık modeli AirPods 3 ile çıkması bekleniyor. Bu artık yüzde 100’e yakın kesin durumda. AirPods 3, daha önce de aktardığımız gibi AirPods Pro gibi görünecek ancak Pro’nun ANC gibi özelliklerini yüksek ihtimalle bünyesinde barındırmayacak. Model kablosuz şarj özellikli hazne taşıyacak ve yine sadece beyaz renkte elde edilebilecek. Etkinlikte ayrıca iki yeni MacBook bilgisayar modeli de yüzde 100’e yakın kesin olarak tanıtılacak. Bunların 14 inç ve 16 inç ekranlı yeni nesil MacBook Pro olacağı biliniyor. Gerçekten yeni nesil, mevcut sürümden daha farklı tasarıma sahip Mac mini‘nin de düzenlenecek etkinlikte olacağı halen beklentiler arasında yer alıyor. Mac mini için Apple’ın etkinliği kaçırmayacağı düşünülüyor. Etkinlik kapsamında macOS Monterey çıkış tarihinin verilmesi haricinde bir tanıtım yapılması pek beklenmiyor. Ancak yine de Apple bir ya da birden fazla sürpriz yapabilir.

Örneğin Apple Silikon’lu bir Mac Pro ile 32 inç iMac de lanse edilebilir. Ya da bu ürünlerden özellikle Mac Pro için bir ilk duyuru yapılabilir.

Apple etkinliği için en çok yeni nesil MacBook Pro modelleri ses getiriyor Artık hemen kesin olarak bir ekran çentiği ile karşımıza çıkacak yeni MacBook Pro modelleri, daha önce söylendiği gibi M1X isimli bir işlemci kullanmayacak olabilirler. Çünkü resmi kayıtlarda M1 Pro ve M1 Max isimleri görünmüş durumda. Apple’ın modellerde iki farklı işlemciye yer vermesi olası. Her iki işlemci de 10 çekirdekten oluşacak ancak 16 ya da 32 adet GPU çekirdeği ile farklılaşacak. Burada yüksek ihtimalle isimleri direkt olarak GPU çekirdek sayısı belirleyecek. Tahminlere göre 32 GPU çekirdeğine sahip işlemciye M1 Max, 16 GPU çekirdeğine sahip işlemciye ise M1 Pro adı verilecek. Ya da Apple tam tersini tercih edecek. Dizüstü bilgisayarlar, bildiğimiz kadarıyla 12,9 inç iPad Pro gibi Mini-LED ekrana sahip olacak ve son bilgilere göre bir ihtimal bu ekranlarda 120 Hz yenileme sunacak.  Kendinden çok emin bir kaynağa göre yeni MacBook Pro’ların sol tarafında güç için MagSafe, iki adet USB4 ve kulaklık girişi, sağ tarafta ise tam boyutlu HDMI, USB4 ve SD Kart yuvası olacak. Yeni işlemci ile modeller 64 GB’a kadar RAM ile de donatılabilecek. Başlangıç RAM’i 16 GB seviyesinde olacak, depolama ise en az 512 GB alan sunulacak. İnce çerçeveleri olacak modeller, 1080P webcam de taşıyacak. Yeni MacBook Pro modellerinde klavye üstü dokunmatik TouchBar birimi ise olmayacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER