Asgari ücrete zam geliyor!

banner3

Son dönemde oluşan hayat pahalılığına karşı önlemler üzerinde çalışan hükümet, vatandaşların gelirini korumak için de harekete geçti. Bu kapsamda gündeme gelen konuların başında yer alan 'asgari ücrete ara zam' ile ilgili AK Parti'den sonra Cumhurbaşkanlığı cephesinden de vatandaşları heyecanlandıran açıklama geldi.

Asgari ücrete zam geliyor!

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Üyesi ve eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, katıldığı bir televizyon programında ekonomiye dair çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Vatandaşların gelirini artıracak önlemler alınması gerektiğini vurgulayan Nihat Zeybekci, "Gerekirse Türkiye’de yıl ortasında asgari ücrete bir daha bakılmalı" ifadelerini kullandı.

Memur, emekli, esnaf ve çalışanlarla ilgili de iyileştirme yapılması gerektiğini dile getiren Zeybekci, şöyle konuştu:

"Enflasyonist ortam maalesef böyle. Matematik belli. Yılbaşında verilen zam enflasyonun altında ise akıl ve vicdan der ki gel arkadaş bunu düzeltelim.

Mal yokluğu değil bu maliyetlerden dolayı. Maliyet enflasyonu yaşıyoruz şu anda."

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan da önceki gün katıldığı televizyon programında, asgari ücrete ara zam yapılabileceğinin sinyalini vermişti.

'Asgari ücrete yılda 2 kez zam yapılabilir mi?' şeklinde gelen bir soruyu cevaplayan AK Partili Cahit Özkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bunu daha önce ifade ettiğini belirtip böyle bir düzenlemenin mümkün olduğunu belirtip şöyle demişti:

"Şu andaki mevzuat gereği yılda bir kez yapılıyor ancak bunu değiştirmek mümkün. Biz parlamentoda her zaman milletimizim menfaati ne gerektiriyorsa bunu her zaman yaparız.

Biz asgari ücretli vatandaşımızı enflasyona, maliyetlere ezdirmeyeceğiz. Zamanı geldiğinde bir yıl geçmesi beklenmeksizin zam yaparız.

Maliyet artışı mı var? O zaman vatandaşımızın gelirinde de artışı sağlayacak tedbir ve kararları alacağız."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER